Marek MichalakOrder Uśmiechuświdnica

Książka Marka Michalaka już dostępna!

Historia dziecięcego odznaczenia i sylwetki tych, którzy zostali nim wyróżnieni – w piątek 20 listopada ukazała się książka „Order Uśmiechu – wspólny świat dzieci i dorosłych” Marka Michalaka, byłego Rzecznika Praw Dziecka, kanclerza Kapituły Orderu Uśmiechu.

– Przypominam w niej historię praw dziecka i dziecięcego odznaczenia, dokonuję analizy biograficznej wybranych Kawalerów Orderu Uśmiechu, pokazuję dzieła lokalne i globalne, jakie powstały na bazie Orderu Uśmiechu i wreszcie opisuję grupy odznaczonych przez dzieci. Lokalni patrioci znajdą w niej dużo świdnickich wątków, bo obok tytułu Stolicy Dziecięcych Marzeń, ulic, nazw szkół i placówek, inicjatyw tutaj zapoczątkowanych i realizowanych, koniecznie trzeba pamiętać, że ze Świdnicy pochodzą wspaniali Kawalerowie Orderu Uśmiechu: Eugeniusz Kępa, Danuta Saul-Kawka, Jerzy Franckiewicz i druhna Zuzanna Nawrot.  Jest moim hołdem dla wszystkich laureatów Orderu, a przede wszystkim dla wszystkich dzieci, które tutaj, dzisiaj, teraz mają prawo do bycia ludźmi, bycia wysłuchanymi, bycia szanowanymi i kochanymi – opowiada Marek Michalak.

Już dziś można nabyć książkę z autografem autora. Należy wpłacić 50 zł za 1 egz. (plus 13 zł. koszty przesyłki) na konto Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu: 42 1020 1156 0000 7102 0059 4309. W tytule wpłaty należy podać adres do wysyłki oraz zamieścić dopisek: KSIĄŻKA M. MICHALAKA “Order Uśmiechu…”

Całkowity dochód ze sprzedaży książki autor (zrzekając się ew. honorariów autorskich) przeznaczył na działalność Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Niewykluczone, że w najbliższym czasie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy odbędzie się spotkanie autorskie z Markiem Michalakiem. Prawdopodobnie w formie online. O szczegółach poinformujemy.

Leave a Reply

Zobacz również