Ksawery Zbroszczyk miał zaledwie roczek, gdy niespodziewanie dostał udaru mózgu w wyniku, którego chłopiec doznał porażenia czterokończynowego. Od tego czasu jest intensywnie rehabilitowany. By mógł jednak chodzić konieczny jest zakup specjalistycznej ortezy. Niestety jej koszt znacząco przekracza możliwości finansowe rodziny.
–Nasz koszmar zaczął się w styczniu 2017 roku, syn miał około roku, kiedy nie wiadomo z jakich przyczyn doznał udaru mózgu. Następstwem, którego jest porażenie czterokończynowe. Szok, płacz, niedowierzanie i pytanie – dlaczego on? Tygodnie w szpitalnych salach, walka o życie, o samodzielny oddech. To horror, który przeżyliśmy. Minęło 5 lat, a my mamy dreszcze na całym ciele, jak przypomnimy sobie naszego zdrowego synka, który mówił i chodził. Ksawery obecnie nie mówi, lecz wszystko rozumie. Jeździ na wózku i porusza się za pomocą chodzika rehabilitacyjnego. Jego dzieciństwo to tylko rehabilitacje, wizyty u terapeutów i lekarzy – opisuje Magdalena Zbroszczyk, mama Ksawerego.
Dzięki intensywnej rehabilitacji stan chłopca poprawia się, by jednak mógł się dalej rozwijać konieczny jest zakup specjalistycznych ortez.
-Od jakiegoś czasu zauważyliśmy, że syna nóżki nabierają dziwnych kształtów, a bóle towarzyszą mu codziennie. Na konsultacji ze znanym ortotykiem współpracującym z niemiecką kliniką Pablo Severynenko okazało się, że obecne ortezy nie spełniają swojej funkcji. Ksawery potrzebuje ortez z ruchomym stawem, dzięki, którym będzie miał proste nóżki. Stopy są tak zniekształcone, że podczas pionizacji i chodzenia stoi na palcach. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Ortoconcept. Syn otrzyma najlepszą opiekę, fachowe konsultacje i ortezy ,,szyte na miarę „. Pieniądze, które zbieramy, dadzą mu szansę na życie bez bólu i lepsze efekty rehabilitacji. Bez nich stan nóg będzie się pogarszał. Nie wiemy, do czego może to doprowadzić, nawet boimy się o tym myśleć. Prosimy Was bardzo o pomoc i o masowe udostępnianie. Potrzebujemy całej armii dobrych serc, które pomogą naszemu synowi. Prosimy bądź wśród nich – apeluje Marcin Zbroszczyk, ojciec chłopca.
W akcję pomocy włączył się także Bar Gar, który już w najbliższą środę organizuje kiermasz ciast. Smakołyki będzie można zakupić za kwotę 20 zł. Zasili ona w całości konto Ksawerego. Można też upiec ciasto i dostarczyć je we wtorek do baru, który znajduje się przy ulicy Grodzkiej 1a. Więcej informacji: KLIKNIJ
Wsparcia można dokonać poprzez wpłaty tutaj: KLIKNIJ
