MDKmodelarzesukces

Sukces świdnickich modelarzy (FOTO)

14 modelarzy z Młodzieżowego Domu Kultury zaprezentowało 27 modeli podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Modelarskiego w Bytomiu. Z sukcesami.

XV Międzynarodowy Festiwal Modelarski–Bytom 2019 to niewątpliwie przedsięwzięcie w kategorii mistrzostw Polski, bo jest największą tego typu imprezą w Polsce i skupia największą ilość modeli i modelarzy z Polski i zagranicy. Festiwal od lat cieszy się dużą popularnością ze względu na profesjonalizm organizacyjny i przyciąganie wirtuozerii modelarstwa, co dodatkowo buduje jego ugruntowaną pozycję w kalendarzu modelarza redukcyjnego. Jak zawsze było świetnie, 1085 modeli zgłoszonych do konkursu o najważniejsze laury, świetna giełda modelarska oraz mnóstwo innych atrakcji.  W tak ważnym dla modelarzy festiwalu nie mogło zabraknąć reprezentacji Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. Łącznie 14 świdnickich modelarzy zaprezentowało 27 modeli oraz jubileuszowa kolekcję, wykonaną z okazji 100-lecia Niepodległości „Polskie lotnictwo wojskowe 1918-1920„. Zdobyli 10 wyróżnień medalowych i jedną nagrodę specjalna.

Nagrodzeni:

młodzicy – Bartek Kopaczewski-wyróżnienie+medal, Kacper Grzegorzewski– wyróżnienie+medal, Natalka Matejko– wyróżnienie+medal, Szymon Świder– wyróżnienie+medal i Konrad Świder– wyróżnienie+medal+nagroda specjalna,

juniorzy: Adam Grech– 4 wyróżnienie+medal, Michał Zawalich– wyróżnienie+medal, Piotr Kowalski– 3 wyróżnienie+medal, Tomasz Sołtys,

seniorzy: Mateusz Zapotoczny, Maciej Dyrda, Szymon Mazur, Łukasz Zamorski.

W  roli zawodnika wystąpił Marcin Matejko, prowadzący zajęcia w pracowni modelarstwa redukcyjnego. Jego model samolotu PZL 11 III “Cleveland”,  otrzymał następujące wyróżnienia:
– “Czarny diament” za najlepszy model samolotu w skali 1/32.
– “Puchar IPMS Polska” za najlepszy model samolotu festiwalu.
– “Puchar Lukgraph” za najlepszy model wykonany od podstaw.
– “Memoriał Edwarda Boni” czyli “Best of show” lub “Grand prix”

foto: MDK

Zobacz również