inwestycjemieszkania socjalneulica Traugutta

Odebrali klucze do nowych mieszkań [foto]

W budynku przy ulicy Traugutta, w byłej siedzibie Straży Miejskiej, powstały nowe mieszkania socjalne. Dzisiaj odbyło się uroczyste przekazanie kluczy rodzinom.

– Mam nadzieję, że będzie wam się tu dobrze mieszkać. Że tu będziecie mieć swój upragniony kąt. Jest wygodnie, tak jak sobie wymarzyliście, z łazienką, z ogrzewaniem, własnym podwórkiem. Teren jest ogrodzony, dzieci będą bezpieczne. Resztę będziecie sobie pomalutku urządzać sami. Mam nadzieję, że będziecie o to wszystko dbać – mówiła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. – Dziękuję też tym wszystkim osobom, które dołożyły starań i pracy, by te mieszkania powstały.

Na przebudowę budynku na mieszkania miasto pozyskało z Aglomeracji Wałbrzyskiej dofinansowanie w wysokości 1 miliona 759 tysięcy złotych. Budynki administracyjne przebudowano na 11 mieszkań wielorodzinnych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych, wraz z przyłączem energii elektrycznej, wodociągowym, kanalizacji sanitarnej, przyłączem do sieci gazowej oraz remontem istniejącej wiaty garażowej. – Zakres prac obejmował między innymi: roboty rozbiórkowe i remontowe, wymianę stolarki okiennej oraz docieplenie budynków. Mieszkania wyposażono w prysznice, umywalki, wc, zlewozmywaki i kuchenki elektryczne. Teren wokół został zagospodarowany między innymi poprzez wykonanie nawierzchni asfaltowej i z kostki brukowej. Przebudowano także istniejące ogrodzenie wraz z bramą i furtką, wybudowano 12 miejsc postojowych, w tym 8 pod wiatą i 2 dla osób niepełnosprawnych – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Mieszkania przekazano rodzinom z dziećmi, które przeżywają problemy opiekuńczo-wychowawcze, rodzinom niepełnym i osobom niepełnosprawnym. Dodatkowo objęte rodziny wsparciem wzmacniającym role rodzicielskie tak, aby zmniejszyć ryzyko oddania dzieci pod opiekę zastępczą

Inwestycję zrealizowała wyłoniona w przetargu firma BUDOM z Wrocławia. Koszt zadania to prawie 2 miliony 400 tysięcy złotych.

Zobacz również