dojazdMPKPol’and’Rock Festivalspecjalne autobusy

Miejskimi autobusami na Pol’and’Rock Festival

Około stu osób wyruszyło rano na Pol’and’Rock Festival do Kostrzyna nad Odrą specjalnie zorganizowanymi autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy.

Dwa autokary wyruszyły o godz. 8.30 z Centrum Przesiadkowego przy ul. Kolejowej. Około godz. 14.00 powinny być już na miejscu.

W związku z tym, że w tym roku Przewozy Regionalne nie uruchomiły specjalnych pociągów do Kostrzyna nad Odrą, gdzie od lat odbywał się Przystanek Woodstock, dziś nazywany Pol’and’Rock Festiwal, z pomocą w dotarciu na festiwal pospieszyli prezydent miasta Świdnica, Beata Moskal-Słaniewska oraz prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Tomasz Kurzawa. Miejski przewoźnik zaoferował specjalne autobusy z symboliczną opłatą za przejazd – 20 zł w jedną stronę lub 40 zł w obydwie.

Pol’and’Rock Festival  to ogromny letni Festiwal muzyczny organizowany na przełomie lipca i sierpnia w Polsce, w Kostrzynie nad Odrą. Artyści występują w jego czasie na pięciu scenach: Dużej, Małej, Scenie Lecha, Viva Kultura i  Nocnej Scenie ASP. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania. Pierwszy festiwal odbył się w 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim. Na każdej edycji festiwalu występuje kilkadziesiąt zespołów z Polski i świata.

foto: Świdnica Rynek z tradycjami

Zobacz również