filip bądkowskikryształ rally teamkrzyszytof trybus

Zwycięstwo świdnickiej załogi [foto]

Wrócili do rywalizacji w cyklu po dłuższej przerwie i z marszu udało im się wygrać! W dniach 7-8 marca w okolicach Złotoryi rozegrana została pierwsza runda Mistrzostw Dolnego Śląska w Rajdach Samochodowych – Rajd Rally Masters. W Rajdzie wystartowała świdnicka załoga Kryształ Rally Team, która powróciła do walki o tytuł mistrzowski po zeszłorocznym wypadku. Na fotelu pilota drugiego z braci Trybus zastąpił na tym rajdzie Filip Bądkowski.Wygrana cieszy tym bardziej, że powracamy do walki w mistrzostwach po długiej przerwie, a prace nad naszym autem zakończyły się dopiero w nocy tuż przed rajdem – relacjonuje Krzysztof Trybus.

W sobotę 7 marca po starcie z rampy z rynku w Złotoryi zawodnicy udali się na trasę prologu, który przebiegał ulicami centrum miasta dając możliwość kibicom z bliska zobaczyć zmagania zawodników. Niedziela byłą już typową walką na bardzo trudnych odcinkach specjalnych.

Rajd rozpoczęliśmy dość spokojnie, odcinki były bardzo wymagające i potrzebowaliśmy chwilę by nabrać pewności siebie po długiej przerwie w walce na tego typu odcinkach. Po pierwszej pętli rajdu zajmowaliśmy 2. miejsce w klasie SK5. Plan na pozostałą część rajdu był już prosty – atakujemy. Szybka i czysta jazda pozwoliła nam na wygranie pozostałych 2 pętli rajdu i ostatecznie zająć nam 1. miejsce z przewagą 5,4 s. nad drugą załogą. Wygrana cieszy tym bardziej, że powracamy do walki w mistrzostwach po długiej przerwie, a prace nad naszym autem zakończyły się dopiero w nocy tuż przed rajdem – relacjonuje Krzysztof Trybus i dodaje: –Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie w starcie – Miasto Świdnica, Pani Prezydent Beacie Moskal-Słaniewskiej, firmom: Wolnet, MyPacco, Tuningproject.pl, Power ECU.

foto: Marcin Czyżewski/Piotr Puchalski

Dodaj komentarz

Zobacz również