koronawirussport

Zmiany w obostrzeniach. Baseny i siłownie otwarte dla sportowców!

Ministerstwo sportu zaktualizowało zasady bezpieczeństwa dotyczące siłowni, centrów fitness oraz basenów. Zakładają one, że będą z nich mogły korzystać osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa, zajęć lub wydarzeń sportowych, a także studenci i uczniowie w ramach zajęć w szkole i na uczelni.

Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki ogłosił obostrzenia, w myśl których zostały zamknięte wszystkie baseny i siłownie. Pomysł spotkał się z bardzo negatywnym przyjęciem, a przedstawiciele branży fitness zapowiedzieli protesty. W ostatniej chwili rząd nieco złagodził restrykcje. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 października zakaz prowadzenia działalności NIE DOTYCZY basenów, siłowni, klubów i centrów fitness, które:

  • działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów
  • są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych
  • są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole

Zajęcia sportowe oznaczają zorganizowane formy aktywności fizycznej. Zgodnie z rozporządzaniem, zorganizowane zajęcia oraz zajęcia prowadzone w ramach zajęć szkolnych i akademickich na basenach, siłowniach i w klubach fitness – mogą się odbywać.  – Pływalnia przy ulicy Równiej jest przygotowana do przyjęcia dzieci ze szkół na zajęcia nauki pływania od poniedziałku od godziny 8.00. – informuje wiceprezydent Świdnicy Jerzy Żądło.

Leave a Reply

Zobacz również