Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego kierującego pojazdem marki BMW na czterokrotnym zakazie prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.
19 września około godziny 18.30 na terenie gminy Jaworzyny Śląskiej policjanci świdnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki BMW. Po sprawdzeniu dokumentów i danych w policyjnych bazach informatycznych okazało się, że 25-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego ma 4 aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. To jednak nie powstrzymało go przed popełnieniem kolejnego przestępstwa. Nie umiał wytłumaczyć się ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania.
Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za niestosowanie się do zakazu wydanego przed sąd grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.