koncertświdnicawarsztaty terapii zajęciowejzbiórka

Zbierają na galerio-kawiarnię i zapraszają na koncert

Marzą o miejscu, gdzie osoby niepełnosprawne mogłyby czuć się zawodowo potrzebne. Dzięki pomocy miasta, terapeutów i rodziców powstaje w Świdnicy galerio-kawiarnia, w której osoby niepełnosprawne będą mogły pracować. Już jutro we współpracy ze Szkoła Podstawową nr 2 organizują koncert, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na remont lokalu.

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, prowadzonego przez Stowarzyszenie Bliżej Ciebie przy Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy, chcą wyjść do ludzi i chwalić się swoimi pracami. Dlatego zamierzają utworzyć galerio-kawiarnię. O projekcie i jego pomysłodawcach można przeczytać tutaj.

Dotychczas udało się uzbierać ok. 30 tys. złotych, na remont potrzeba 100 tys. zł. Niestety, nie uda się pozyskać dotacji z Urzędu Marszałkowskiego, ponieważ kierownictwo Warsztatów nie jest właścicielem lokalu. Nie składają jednak broni i dalej walczą o pozyskanie środków. Już 6 lutego o godz. 17.00 w auli widowiskowej I Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się Karnawałowy Koncert Charytatywny „W rytmie dzielenia się dobrem”. Publiczności zaprezentują się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz uczestnicy WTZ w Świdnicy. Będzie można wziąć udział w warsztatach artystycznych, spróbować ciast i kawy, zakupić losy czy kupić dzieła, które tworzą podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Wstęp jest wolny.

Zobacz również