Connect with us

Wyszukaj na portalu

17°C Świdnica
mojaswidnica.pl

Kultura

Z książką na walizkach – finał akcji już w sobotę!

Wybitni twórcy literatury dziecięcej, ilustratorzy, wydawcy – wszyscy spotkają się 8 czerwca w Świdnicy, by wspólnie promować czytelnictwo wśród najmłodszych. Akcja rozpocznie się biegiem wokół Rynku, do uczestnictwa w którym Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy już dziś zaprasza.

„Z książką na walizkach, czyli Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami” to największa impreza promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży na Dolnym Śląsku, w której biorą udział wybitni twórcy literatury dziecięcej, ilustratorzy i wydawcy. Jej głównym organizatorem jest Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego we Wrocławiu.  Tegoroczne hasło brzmi MISTRZOWIE LITERATURY DZIECIOM, a finał akcji odbędzie się pod hasłem Mistrzowie literatury (na start!) 8 czerwca 2019 roku w godz. 10.00-14.00 w Świdnicy.

Finał „Książki na Walizkach” został objęty patronatem honorowym przez:

Advertisement. Scroll to continue reading.

Cezarego Przybylskiego – marszałka województwa dolnośląskiego,

Piotra Fedorowicza –starostę świdnickiego,

Beatę Moskal-Słaniewską – prezydent miasta Świdnicy,

Teresę Mazurek – wójta gminy Świdnica.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Akcja rozpocznie się biegiem, w którym udział może wziąć każdy. Trasa obejmuje jedno okrążenie zabudowy śródrynkowej. Na mecie (wejście do Teatru Miejskiego) władze miasta wraz z pisarzami zaangażowanymi w Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach” będą dekorować uczestników biegu okolicznościowymi medalami.

Organizator biegu doceni ciekawe przebrania i barwne kostiumy nawiązujące  m.in. do postaci ze znanych książek.

Przewidziana nagroda za najlepsze przebranie zostanie wręczona w dniu biegu, podczas finału całej imprezy XVI Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach” w Teatrze Miejskim w Świdnicy.

Zapisy do biegu prowadzone będą w dniu biegu, w godz.: 8:30-9:30, w „Punkcie rejestracji biegu” w holu na parterze, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy, ul. Franciszkańska 18, 58-100 Świdnicy.

Podczas zapisywania się na bieg „Maraton Słowa” należy wypełnić zgodę Uczestnika, (w przypadku Uczestnika niepełnoletniego zgodę wypełnia rodzic/opiekun prawny) na przetwarzanie jego danych osobowych oraz publikację wizerunku (załącznik nr 1) w celach promocji wydarzenia oraz pobrać numer startowy, który będzie podstawą do wydania medalu.

Limit miejsc ograniczony (200 osób).

Facebook

Przeczytaj również

Polecamy

Reprezentacja Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskim finale zawodów. 18 i 19 czerwca na stadionie AZS-u Łódź rywalizowało 1471 dziewcząt...

Aktualności

Świdniccy policjanci przeprowadzili 7 czerwca na terenie powiatu świdnickiego działania mające na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa pieszych. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń....

Aktualności

Od rana policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, których głównym celem jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. – Działania „NURD” wpisują...

Aktualności

Rekreacyjny bieg z pięknym okolicznościowym medalem na mecie, a na dokładkę mnóstwo atrakcji dla całych rodzin – to wszystko i wiele więcej czekało na...

Wszelkie prawa zastrzeżone. © Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy, 2020