Connect with us

Wyszukaj na portalu

20°C Świdnica
mojaswidnica.pl

Aktualności

Z bliskiej odległości postrzelił kota śrutem. Zwierzę jest sparaliżowane

To kolejny przypadek w powiecie świdnickim kiedy dochodzi do postrzelenia kota. Tym razem do zdarzenie doszło w Gołaszycach w gm. Żarów.

No i chodził sobie taki kotek po Gołaszycach na Dolnym Śląsku. Dokarmiany, miziany, swojak. Już nie chodzi i nie wiadomo, czy jeszcze kiedykolwiek gdzieś pójdzie. Znaleziono go gdy leżał w rowie, przy wjeździe do tej miejscowości. Dostał precyzyjnego strzała z broni śrutowej z bliskiej odległości. Śrucina utknęła idealnie przy kręgosłupie, rozwalając jeden z kręgów na szereg drobnych fragmentów. Patologiczni strzelcy wyborowi się k…a znaleźli. Kot ciągnie za sobą tylne łapki, nie wypróżnia się samodzielnie. Od czołgania się ma pozdzierane opuszki nóżek. Z uwagi na zachowane pewne elementy czucia głębokiego, czeka go badanie neurologiczne oraz pewnie TK lub rezonans – opisują wolontariusze z wrocławskiej Ekostraży.

Uruchomiono zbiórkę na rzecz czworonoga: KLIKNIJ

Advertisement. Scroll to continue reading.

Przypomnijmy, że do podobnego zdarzenia doszło m.in. przed czterema laty w Żarowie, przy pl. Wolności. Do kota z wiatrówki strzelał wówczas 52-letni mieszkaniec miasta, który usłyszał wyrok w tej sprawie.

Sprawcy grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Zostaw komentarz

Leave a Reply

Facebook

Przeczytaj również

Aktualności

Ma niespełna rok i jak na swój młodzieńczy wiek przeżyła już zdecydowanie zbyt wiele. Dorcia jest bardzo nieśmiała i ostrożna, jednak przy bliższym poznaniu...

Aktualności

Dla większości właścicieli jak i samych psów czy kotów ostatni dzień w roku to prawdziwa gehenna i zamiast się radować, słusznie zamartwiają się tym,...

Wszelkie prawa zastrzeżone. © Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy, 2020