Długo wyczekiwana inauguracja nowego sezonu I ligi piłki ręcznej w Świdnicy już w sobotę, 5 października. O godz. 18.00 ŚKPR zagra z Wolsztyniakiem Wolsztyn. Szare Wilki powalczą o pełną pulę punktów.
Chociaż to już czwarta kolejka, to ŚKPR wybiegnie na boisko dopiero po raz drugi. Przed tygodniem świdniczanie przegrali w Lesznie 20:27 i w sobotni wieczór zrobią wszystko, by powitać się z kibicami zwycięstwem! Dla gości będzie to trzeci mecz w tym sezonie. Dwa pierwsze przegrali: 20:31 w Lesznie i 21:32 w Obornikach Śląskich. W XXI wieku będzie to piętnasta konfrontacja obu drużyn. Jak dotąd 5 razy wygrywał ŚKPR, zanotowano 1 remis, a 8 razy triumfowali piłkarze z Wolsztyna. W poprzednim sezonie oba spotkania były bardzo wyrównane. W Świdnicy 24:23 wygrał ŚKPR, a w Wolsztynie 30:28 Wolsztyniak.
– Mecz ŚKPR Świdnica – Wolsztyniak rozpocznie się o godzinie 18.00 w sobotę, 5 października. Zachęcamy kibiców do odwiedzin hali sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno. Dla tych, którzy nie dotrą na spotkanie w przeprowadzimy relację TEKSTOWĄ na naszej stronie na facebooku. Aktualny wynik meczu będzie podawany co kilka minut – zapowiada Przemysław Grzyb, rzecznik prasowy ŚKPR-u.
4. kolejka (5-6.10.2024)
ŚKPR Świdnica – Wolsztyniak
Orlik Brzeg – Bór Oborniki Śl.
ZEW Świebodzin – Trójka Nowa Sól
Żagiew Dzierżoniów – Olimp Grodków
SPR Purina Kąty Wrocławskie – Tęcza Folplast Kościan
Spartakus Buk – AZS UZ Zielona Góra
Real Astr0omal Leszno pauzuje
źródło: ŚKPR Świdnica
