Ich tworzenie jest zajęciem czasochłonnym, wieloetapowym i skomplikowanym. Ikony, bo o nich mowa to dzieła wobec których trudno przejść obojętnie. Od dziś dzięki Parafii Prawosławnej pw. św. Mikołaja i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy możemy z bliska przyjrzeć się tym niesamowitym obrazom sakralnym. 

Inspirujące prace, które można już podziwiać w Miejskiej Bibliotece Publicznej powstały podczas XII Warsztatów Malowania Ikon pod kierunkiem Michała Boguckiego oraz Szkoły Pisania Ikon pw. Wszystkich Świętych w Krzeszowie pod kierunkiem Honoraty Wojczyńskiej zorganizowanych przy udziale Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

-Dziękuję wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji warsztatów. Wykazaliście się niebywałym samozaparciem, talentem i chęcią pracy. Efekty są naprawdę imponujące. Dziękuję  również Miejskiej Bibliotece Publicznej, miastu Świdnica za pomoc w organizacji warsztatów – mówił podczas otwarcia wernisażu Michał Bogucki.

Wystawę będzie można zobaczyć do końca sierpnia. Tradycyjnie już stworzone ikony zostaną wydane w specjalnym kalendarzu.

foto: Daniel Gębala

Zobacz również