Co ciekawego czeka nas w ten weekend? Wydarzenia kulturalne, niezwykła giełda minerałów i tradycyjnie już dawka sportowych emocji. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

piątek 21 lutego
godz.18.00 „NIE MA MNIE” — Karolina Warzecha
godz.19.00 „Strach ma wielkie oczy”  — Teatr TERMINUS A QUO
sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43
sobota 22 lutego
DLA DZIECI „Klasyka wiecznie młoda, czyli słowik, sójka, kura spod wiecznego pióra”, czytanie performatywne — Małgorzata Ochenduszko
Galeria Fotografii, Rynek 44
na wszystkie prezentacje wstęp wolny

Forum Teatrów Niezależnych „Transformacje” jest festiwalem odbywającym się w Świdnickim Ośrodku Kultury od 2002 roku z inicjatywy Adama Reczucha. Przegląd ma charakter niekonkursowy i stanowi przede wszystkim miejsce  swobodnej dyskusji na temat sztuki i poruszanych przez nią problemów oraz twórczej wymiany rozmaitych poglądów.

piątek, sobota 21-22 lutego – Galeria Świdnicka
VII Giełda minerałów i biżuterii z kamieni szlachetnych + GEO – Zabawa dla najmłodszych!
Miłośnicy kwiatów ziemi, bo tak nazywane są minerały, będą mieli okazję podziwiać przepiękne okazy z różnych zakątków Polski jak i całego świata oraz kupić niepowtarzalną biżuterię. Dodatkowo w sobotę, w godzinach 13-17, odbędą się niesamowite warsztaty dla najmłodszych. Dzieci będą miały okazję poczuć się prawdziwymi paleontologami i za pomocą specjalnie przygotowanych dla nich narzędzi odkrywać będą prawdziwe skamieniałości oraz własnoręcznie szlifować agaty. Organizatorzy wraz z uczestnikami będą malować gipsowe figurki – amonity i wesołe dinozaury. Wszystkie wykonane prace dzieci będą mogły zabrać do domu na pamiątkę.

sobota 22 lutego, godz. 12:00 –stadion miejski im. Janusza Kusocińskiego, ul. Śląska 35(boisko ze sztuczną nawierzchnią)
[wstęp wolny]

mecz sparingowy piłki nożnej: Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Brazola Sports
Lider IV ligi dolnośląskiej grupy wschodniej szlifuje formę przed startem rudny wiosennej.

sobota 22 lutego, godz. 17:00 – sala widowiskowa Świdnickiego Ośrodka Kultury
[bilety w cenie 70-80 zł]

spektakl: Kobieta Idealna
Znakomita komedia pomyłek, pełna intryg i zwrotów akcji, która na wesoło ukazuje rozterki każdego z nas. Sekret, spisek, zmowa, oszustwo, gierki, romans; jak się w tym wszystkim nie pogubić, skoro każdy ma coś do ukrycia? Wszyscy grają przemyślane przez siebie role. Uleczyć ich może tylko prawdziwa miłość, ale jak się połapać, kto jest kim, żeby odpowiednio ulokować uczucia? Doskonała komedia o mieszaniu ról damsko-męskich, o konieczności łączenia sił i o znajdywaniu radości w małych rzeczach. Niezrównany popis aktorski. Bezkonkurencyjna wartka fabuła osadzona w naszej rzeczywistości. Czy kobieta idealna istnieje? Świetna komedia, ale chyba zbyt optymistyczna.

niedziela 23 lutego, godz. 17:00 – sala widowiskowa Świdnickiego Ośrodka Kultury
[bilety w cenie 70-80 zł]

spektakl: To tylko sex
Wielki przebój West Endu w opracowaniu artysty kabaretowego Szymona Jachimka – związanego z kabaretem Limo. Aktorka Olga Bołądź z dużą dozą pikanterii i humoru przedstawi cenne rady i wskazówki, które wzbogacą życie erotyczne wszystkich, bez wyjątków!

niedziela 23 lutego, godz. 17:00 – hala sportowa im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno
[wstęp wolny]

mecz koszykówki III ligi mężczyzn – IgnerHome Polonia Świdnica – MKS Basket Szczawno Zdrój

Dodaj komentarz

Zobacz również