showświdnicaWaldemar Malicki

Waldemar Malicki klasycznie po bandzie

To widowisko świdniczanie zapamiętają na długo. Rozbrajające żarty, pełne pozytywnej energii koncertowe show i wirtuoz fortepianu Waldemar Malicki. Za nami koncert „Klasyka po bandzie”.

Koncert odbył się 11 stycznia w teatrze miejskim. Pianista w towarzystwie czarującej wiolonczelistki i porywających solistów zaprezentowali największe hity Pucciniego, Brahmsa, Verdi’ego czy Bizeta, które zaskoczyły swoim brzmieniem niczym przeboje napisane współcześnie. Utwory muzyczne uzupełnił wyśmienity humor. Kilkadziesiąt skeczy muzycznych przeplatało się z dowcipem politycznym, obyczajowym i światopoglądowym. Anegdoty z najwyższej półki bawiły do łez.
Waldemar Malicki swoim show prowokował do myślenia, a jednocześnie nadawał mu ton lekkości.

Scenariusz i reżyseria:
Jacek Kęcik

Występują:
Fortepian Waldemar Malicki
Wiolonczela Małgorzata Krzyżanowicz
Sopran Anita Rywalska
Tenor Marcin Pomykała

Foto: Aleksandra Baranowska

***************************

Waldemar Malicki urodził się w Lublinie, gdzie ukończył V Liceum Ogólnokształcące, profil humanistyczny. W 1982 ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku. Wydał 38 płyt i otrzymał 3 nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyki.

Występował podczas wielu festiwali, m.in. podczas Warszawskiej Jesieni, Wratislavia Cantans, Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, Mazurskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie.

Wspólnie z reżyserem Jackiem Kęcikiem i dyrygentem Bernardem Chmielarzem kieruje projektem Filharmonia Dowcipu, łączącym muzykę orkiestrową (w znacznej mierze klasyczną) z kabaretem. W 2009 r. nawiązał wraz z Filharmonią współpracę z Zenonem Laskowikiem i jego grupą Kabareciarnia. Zaowocowało to serią wspólnych koncertów oraz emitowanym w TVP2 programem Laskowik & Malicki.

Zobacz również