policjaświdnica

Uważajmy na dzikie zwierzęta na drogach

Świdniccy policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność w okolicach lasów, łąk i pól uprawnych, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. Przy zbyt dużej prędkości prowadzący auto może nie zdążyć zareagować. Na terenie powiatu świdnickiego tylko od 1 maja doszło do 8 zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt.

Wraz z nastaniem wiosny wzrasta aktywność dzikich zwierząt, a co za tym idzie również ilość kolizji z ich udziałem.  To właśnie teraz wiele zwierząt migruje w poszukiwaniu pożywienia, nowego miejsca do życia a jedną z najtrudniejszych dla nich przeszkód do pokonania są drogi przecinające terytoria ich wędrówek. 

Największą aktywność zwierzęta przejawiają o zmierzchu i o świcie, pamiętajmy by właśnie wtedy zachować wzmożoną ostrożność.  

Świdniccy policjanci tylko od początku maja br.  odnotowali 8 zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt na drodze.W zaistniałych sytuacjach na szczęście nikt nie doznał obrażeń.  – Apelujemy o ostrożność, o dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Zawsze, gdy wjeżdżamy w tereny leśne, bądź takie, w których mogą pojawić się dzikie zwierzęta odpuśćmy pedał gazu – to nam da większe szanse w chwili gdy na jezdnię wtargnie nieoczekiwany gość – przekazuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

KPP Świdnica 

Dodaj komentarz

Zobacz również