Alchemia teatralnaBożena Kuźmaświdnica

„TryptyK. Trzy kobiety i trzy historie” – dzisiaj Bożena Kuźma

Wyjątkowe kobiety i trzy niezwykłe opowieści – Alchemia teatralna tv zaprasza na najnowszy cykl „TryptyK. Trzy kobiety i trzy historie”. 10 sierpnia o godzinie 18.00 możemy zobaczyć monolog matki Joanny z opowiadania Iwaszkiewicza w wykonaniu Bożeny Kuźmy, zastępcy dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Sytuacja epidemiologiczna wymusiła na wielu instytucjach przeniesienie działalności do internetu. W ten sposób powstał projekt Alchemia teatralna tv. Dotychczas zrealizowano cztery odcinki serii w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego (Kiedy byłem mały, Stroicielu Świata, rozstrój ten Instrument do końca, bo dostanę rozstroju nerwowego!, Wiersze o miłości, Śmierć),do udziału w którym zaproszono wszystkich Alchemików Małych i Dużych, którzy stali na deskach świdnickiej sceny w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Wszystkie zrealizowane dotąd filmy można obejrzeć na https://alchemiateatralna.pl/o-projekcie/prezentacje/

Teraz czas na kolejną odsłonę działań alchemicznych nawiązujących do tradycji teatru telewizji. Tym razem jest to „TryptyK. Trzy kobiety i trzy historie”. Monologi znanych postaci literackich: Telimeny z Pana Tadeusza A. Mickiewicza, Matki Joanny z opowiadania J. Iwaszkiewicza i Maszy z Mojego życia. Opowieści prowincjonalnej A. Czechowa interpretują Angelika Jaśkiewicz, Bożena Kuźma oraz Teresa Wagilewicz.

W poniedziałek 3 sierpnia podziwialiśmy Angelikę Jaśkiewicz, dzisiaj o godzinie 18.00 zobaczymy Bożenę Kuźmę. Filmy można oglądać na stronie www.alchemiateatralna.pl, www.sok.com.pl, na fanpage’ach na portalu Facebook oraz kanale YouTube Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Projekt Alchemia teatralna dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj komentarz

Zobacz również