hermes świdnica - świdnicki klub biegaczasport

Takiego biegu w Świdnicy jeszcze nie było!

Sportowe emocje z nutką historycznej inspiracji, piękna sceneria Parku Centralnego i niecodzienna pora. Przed nami I Nocny Bieg Bolka Świdnickiego organizowany przez Świdnicki Klub Biegacza. „HERMES”. Organizatorzy zachęcają udziału do imprezy, która odbędzie się już 21 września! 

-Nazwa i idea biegu została zaczerpnięta z Biegu Bolka Świdnickiego, który był organizowany w naszym mieście kilkanaście lat temu. Były to biegi kameralne, rodzinne, pozbawione komercji i niepotrzebnego splendoru. Chcemy do takiego charakteru wrócić. Bieg odbywał się przy okazji Dni Świdnicy. Teraz wydarzenie to będzie zupełnie odrębnym, nietowarzyszącym niczemu biegiem – podkreśla Radosław Światowy prezes Świdnickiego Klubu Biegacza „HERMES”.

Popularność jednego z seriali telewizyjnych i wynikająca z tego chęć przybliżenia mieszkańcom Świdnicy postaci Bolka II Małego, zwanego także Świdnickim była motorem napędowym organizacji tego biegu. Jego osiągnięcia polityczne i gospodarcze na terenie miasta i całego księstwa świdnicko-jaworskiego są imponujące. Na miejsce odbywania się biegu został wybrany zmodernizowany niedawno Park Centralny w Świdnicy, a biuro zawodów będzie miało miejsce w Hali Sportowej. Chęć przeprowadzenia biegu w tym miejscu wynika z nastroju, który będzie panować podczas tego wydarzenia. Oświetlone ścieżki, schody, fontanny i most na trasie będą na pewno świetnym urozmaiceniem trasy biegowej. Nie ma już wydarzeń sportowych, które się tutaj odbywają. Bieg Noworoczny został przeniesiony na Osiedle Zawiszów i już tutaj nie wrócił. Na całej trasie o długości około 1700 m nie ma mowy o nudzie, jak zapewnia organizator. Na tej stosunkowo niewielkiej długości okrążenia na zawodników będą czekać niewielkie podbiegi, trasa będzie też prowadzić przez schody. Polubią się z nią zarówno rasowi ścigacze, jak i amatorzy. Dlaczego nocą? – Wiele biegaczek i biegaczy lubi trenować wieczorami czy nawet nocą. Sam preferuję bieganie w godzinach wieczornych – tłumaczy Radosław Światowy. – Ciekawa jest już sama formuła biegu, podczas którego kobiety i mężczyźni pobiegną zupełnie osobno. Start biegu pań zaplanowany jest na godzinę 19:00, natomiast panowie wystartują godzinę później. Biegacze to, jak wszyscy wiemy, jedna wielka rodzina. Wszyscy potrafią i lubią wspólnie trenować, wyjeżdżać na zawody. Jednak przede wszystkim udowadniają to na trasach, kiedy wzajemnie się dopingują i motywują. To jeden z powodów, dla których chcemy oddzielić od siebie ich starty – wyjaśnia prezes Świdnickiego Klubu Biegacza „HERMES”.

I Nocny Bieg Bolka Świdnickiego odbędzie się w sobotę 21 września. Zapisywać można się przez portal datasport.pl. Na zawodników czekać będzie jak zawsze medal pamiątkowy, posiłek i niesamowite przeżycia.

Zobacz również