Connect with us

Wyszukaj na portalu

22°C Świdnica
mojaswidnica.pl

Polecamy

Tak było! Rok 2020 w świecie lokalnego sportu

Rok 2020 został zdominowany przez koronawirusa. Niestety, odbiło się to również na wydarzeniach sportowych. Odwołano sztandarowe imprezy na czele z 6. RST Półmaratonem Świdnickim czy Furią Świdnicką 3.0. Nie zabrakło jednak także tych pozytywnych emocji i sukcesów osiąganych przez naszych lokalnych bohaterów. W telegraficznym skrócie prezentujemy najważniejsze sportowe wydarzeniaktóre wydarzyły się w minionym roku.

STYCZEŃ
Grali aż miło! Wszystko to w szczytnym celu

Po raz kolejny udowodnili, że chęć niesienia pomocy potrzebującym można połączyć ze sportem i dobrą zabawą. Ogromnym sukcesem zakończyła się zbiórka pieniędzy podczas VIII edycji turnieju charytatywnego piłki nożnej. Jak informują przedstawiciele Fundacji Wspierania Sportu Łączy nas Football udało się zebrać ponad 60 tysięcy złotych!

Advertisement. Scroll to continue reading.

Sezon biegowy otwarty!

Kilkaset zawodniczek i zawodników zameldowało się dziś na starcie Świdnickiego Biegu Noworocznego ZUPBADURA 2020. Impreza tradycyjnie już zainaugurowała sportowy sezon w nowym roku.

LUTY
Ósemka najlepsza na lodzie!

Dużo sportowych emocji dostarczyła rywalizacja podczas czwartej edycji Olimpiady na Lodzie, która 6 lutego odbyła się na tafli świdnickiego lodowiska. Ostatecznie po zaciętej rywalizacji i dogrywce najlepsi okazali się reprezentanci SP 8. Tradycyjnie już organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Dziewczyny lubią brąz! 

Przez cały sezon prezentowały wysoką formę co przełożyło się na wywalczenie brązowego medalu w ramach Ligi Dolnego Śląska. Kadetki Polonii Świdnica 18 lutego odebrały zasłużone nagrody.

MARZEC
Puchary rozdane! 24. Turniej Wiosny przeszedł do historii

Dobiegła końca pasjonująca rywalizacja w ramach 24. Międzynarodowego Turnieju Wiosny w Akrobatyce Sportowej im. Henryka Chmielewskiego. W hali sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno reprezentanci 22 klubów z całej Polski rywalizowali w kilku różnych konkurencjach. Łącznie wystąpiło blisko 270 zawodników.

Młodziczki Polonii Świdnica wicemistrzem województwa!

Stworzyły kapitalne widowisko, a do przysłowiowej kropki nad „i” zabrakło ledwie jednego seta. Nie zmienia to jednak faktu, że młodziczki MKS-u Polonii Świdnica w finałowym turnieju Ligi Dolnego Śląska zagrały fantastycznie i zasłużenie wywalczyły drugie miejsce w województwie.

W układaniu kostki Rubika są mistrzami 

Z pozoru niewinna zabawka kształtuje wyobraźnię, rozwija kreatywność, a także uczy logicznego i analitycznego myślenia. Za nami Silesian Spring Świdnica 2020 czyli otwarte zawody w układaniu kostki Rubika.

Akademia Piłkarska Reissa Poznań wygrywa po raz drugi 

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań zwycięzcami drugiej edycji Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza. Tym samym poznaniacy obronili tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem. Drugie miejsce dla Karkonoszy Jelenia Góra, a miejsce na podium uzupełnili gospodarze Polonia-Stal Świdnica. Przypomnijmy, że w turnieju wzięło udział łącznie 11 zespołów z całej Polski oraz jedna ekipa z Czech.

KWIECIEŃ
Wspólna akcja świdnickich klubów sportowych

Świdnickie kluby sportowe połączyły swoje siły! Wystartowała specjalna zbiórka pieniędzy ”WYgrywaMY dla świdnickiego Latawca”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego narzędzi do walki z koronawiursem. Do akcji włączyły się: MKS Polonia-Stal Świdnica, Świdnicki Klub Piłki Ręcznej, MKS Polonia Świdnica (akrobatyka), MKS Polonia Świdnica (siatkówka), MKS Polonia Świdnica – Akademia Piłkarska, UKS Akademia Piłkarska Świdnica, Żeńska Akademia Piłkarska Polonia Świdnica, Akademia Piłkarska ‘’13’’ Jarosław Lato oraz Świdnicka Grupa Biegowa.

Fundacja Łączy nas Football wspiera walkę z koronawirusem. Kapitalny gest Gola!

Ponad 12 tysięcy złotych udało się zebrać Fundacji Wspierania Sportu ”Łączy nas Football” podczas internetowej licytacji koszulek piłkarskich. Niezwykłą hojnością zaimponował zwłaszcza Janusz Gol. Wychowanek Polonii Świdnica, wylicytował reprezentacyjną koszulkę Michała Żewłakowa za 10 tysięcy złotych!  Wszystkie środki uzyskane z licytacji trafiły na konto świdnickiego Szpitala „Latawiec” oraz wałbrzyskiego Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego.

MAJ
Piłkarze wrócili na boisko

Z zachowaniem wszystkich obecnie panujących zasad sanitarnych treningi wznowili piłkarze MKS-u Polonii-Stali Świdnica. Zajęcia w każdej z drużyn odbywały się w 6-osobowych grupach.

Budzik wróci ze zdwojoną siłą!

To zdecydowanie najbardziej kolorowa i sympatyczna impreza sportowa w Świdnicy. Niestety, tak jak wiele innych wydarzeń w 2020 roku nie doszła do skutku. Zaplanowana na 28 czerwca IV edycja Budzika w PiDżamie została odwołana. –Budzik to przede wszystkim impreza rodzinna z celem charytatywnym. Ma być miło, radośnie, rodzinnie i sportowo. Nie wyobrażam sobie wybierać kto z Państwa miałby wejść na imprezę lub wyjść z powodu ograniczenia. Budzik powróci w przyszłym roku ze zdwojoną siłą, kiedy my jako organizatorzy będziemy spokojni, a Państwo jako uczestnicy – bezpieczni. – tłumaczyła prezes Stowarzyszenia Budzik i organizator wydarzenia, Anna Jaworska.

CZERWIEC
Sezon oficjalnie zakończony. Liga wróci pod koniec września

We czwartek, 4 czerwca pierwszy zespół ŚKPR-u Świdnica spotkał się na ostatnich zajęciach w sezonie 2019/20. Sezonie dziwnym i nietypowym, bo jego spora część została storpedowana przez pandemię COVID 19. Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej ogłosił skład ligi i proponowane terminy rozgrywek II ligi na sezon 2020/21.

Można? Można! Wewnętrzne mistrzostwa Świdnickiej Grupy Biegowej

W czasie pełnym ograniczeń i braku oficjalnych zawodów postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizowali własne, wewnętrzne zmagania. Za nami pierwsze w historii mistrzostwa Świdnickiej Grupy Biegowej na dystansie 5 km!

Oficjalnie! Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica w III lidze!

Piłkarski sezon 2019/2020 z pewnością zapisze się złotymi zgłoskami w historii świdnickiego futbolu. To już pewne w 100% – Świdnica po wielu latach posuchy wraca szczebel makroregionalny rozgrywek seniorskich, składający się z co najmniej czterech województw.

Świdniccy zawodnicy mają moc! Niesamowity bieg pamięci Janusza Kusocińskiego

Potężną porcję adrenaliny i sportowych emocji dostarczyli sobie i kibicom reprezentanci lokalnych grup i stowarzyszeń biegowych, którzy wzięli udział w wyjątkowym biegu wspominającym patrona świdnickiego stadionu Janusza Kusocińskiego. Rywalizacja była niezwykle widowiskowa, bowiem toczyła się systemem australijskim – z eliminacją ostatnich zawodników na kolejnych okrążeniach stadionu.

LIPIEC
Idzie nowe!

Do istotnych zmian doszło w zarządzie MKS-u Polonii Świdnica. Po sześciu latach z funkcji prezesa zrezygnowała Grażyna Działowska. Jej następcą został Damian Dąbrowski. –Chcemy zbudować w Świdnicy mocny i profesjonalny klub siatkarski. Naszym celem jest wprowadzenie nowej jakości w całą organizację klubu. Mamy doświadczenie i wiemy jak to wygląda wśród klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej, czy bezpośredniego zaplecza ekstraklasy. Mamy dużo kontaktów, które pomogą nam to zorganizować i chcemy żeby ten powiew świeżości był widoczny. Pragniemy, aby kibice ponownie mogli widzieć, że Świdnica słynie z siatkówki w wykonaniu żeńskim. – mówił wówczas nowy prezes klubu.

Nowy rozdział pod nową nazwą i herbem

To nowy rozdział w historii świdnickiej siatkówki kobiet. Wszystkie drużyny, które występowały dotychczas pod szyldem Polonii Świdnica od sezonu 2020/2021 będą występowały pod nazwą MKS Volley Świdnica. – Mamy w planach zbudowanie długoletniego projektu siatkarskiego opartego o międzynarodowe relacje i działania. Nie chcemy podpierać się sukcesami z tamtych lat do których przez ostatni czas było bardzo daleko. – argumentuje prezes klubu Damian Dąbrowski.

SIERPIEŃ
Z nieba do piekła! Świdniczanie przegrywają z Ruchem Chorzów

Piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica w meczu inaugurującym sezon 2020/2021 przegrali na własnym boisku z 14-krotnym Mistrzem Polski Ruchem Chorzów 2:4. Podopieczni Rafała Markowskiego w pierwszej połowie zagrali perfekcyjnie nie dając większych szans utytułowanemu rywalowi. W drugiej połowie, niestety zabrakło ”prądu” i doświadczenia na tym poziomie gry.

Symboliczna sztafeta. 100 km w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II

8 sierpnia punktualnie o 9:00 na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wystartowała niezwykła sztafeta. Tego dnia nie liczyły się rezultaty, ale dobra zabawa i wspomnienie św. Jana Pawła II. Grupa niesamowitych biegaczy przebiegła łącznie 100 km!

Świdniczanin z kolejnym tytułem Mistrza Świata!

Świdniczanin, Jurek Brzostowski zdobył kolejny tytuł Mistrza Świata tym razem federacji International Taekwondo Federation HQ Korea oraz Unified International Taekwondo Federation. Zawody w tym roku odbyły się w niecodziennych warunkach ze względu na pandemię Covid-19 zorganizowano je online.

Młodzi szczypiorniści w akcji

Za nami dziewiąta edycji Festiwalu Piłki Ręcznej Świdnica Cup. 19 zespołów z Polski, Czech i Niemiec rywalizowało w trzech kategoriach wiekowych w trzech halach sportowych.

Mistrzowie ulicznej koszykówki rywalizowali w Świdnicy

16 zespołów rywalizowało w dziewiątej odsłonie turnieju Domino Streetball Cup. W tym roku z powodu opadów deszczu turniej odbył się w hali sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno.

WRZESIEŃ
Pierwszy Czwartek Lekkoatletyczny po wakacjach

144 uczestników zgromadziły pierwsze zawody trzeciego już cyklu reaktywowanych Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych. Impreza w czwartek, 3 września odbyła się na stadionie im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy.

Po raz kolejny uczcili pamięć Wiesia Kułakowskiego

Bardzo dobra frekwencja i sprzyjająca pogoda towarzyszyły kolejnej już edycji turnieju tenisowego mikstów upamiętniającej postać Wiesia Kułakowskiego, znanego i lubianego propagatora tej dyscypliny sportu.

Ścigali się w okolicach Świdnicy

W bliskich okolicach Świdnicy odbył się 29. Rajd Rally Masters – 3. runda Mistrzostw Dolnego Śląska. Kierowcy ścigali się między innymi po słynnych walimskich patelniach znanych z Rajdu Świdnickiego.

Biegiem na wieżę po raz siódmy!

24 kobiety oraz 54 mężczyzn zameldowało się dziś na starcie siódmej edycji Biegu na Wieżę Ratuszową organizowanego przez Księstwo Świdnicko-Jaworskie. W tym roku, wśród pań udało się ustanowić nowy rekord!

Poznaliśmy mistrzów w biegu na orientację!

Wspaniała pogoda, piękna sceneria Parku Centralnego i ciepła rodzinna atmosfera. Za nami kolejna edycja Mistrzostw Świdnicy w biegu na orientację. Łącznie na starcie zameldowało się kilkudziesięciu śmiałków, którzy zaimponowali swoją orientacją w terenie i bardzo dobrą kondycją!

Wygrana na otwarcie sezonu! 

Od zwycięstwa rozpoczęły sezon 2020/21 siatkarki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Wojciecha Ząbka pokonały przed własną publicznością #Volley Wrocław 3:1.

Duathlonowy pokaz mocy!

Intensywny bieg, wyczerpująca jazda na rowerze, a na deser ponownie bieg… To była prawdziwa próba siły i charakteru. Blisko 200 śmiałków stawiło się na starcie drugiej edycji Marconi Duathlon Świdnica.

PAŹDZIERNIK
W Świdnicy czuje się najlepiej! Grzegorz Grzyb wygrywa po raz czwarty! 

-Czuję się w Świdnicy jak u siebie w domu. Dosłownie i w przenośni. Prawdę mówiąc spędzam tutaj więcej czasu niż w rodzinnym Rzeszowie! – mówił podczas ceremonii zakończenia szczęśliwy Grzegorz Grzyb, który już po raz czwarty okazał się najszybszy na trasach Rajdu Świdnickiego. Wyjątkowa 48. edycja Rajdu Świdnickiego KRAUSE dobiegła końca!

Mistrzowska wizyta Marka Plawgo

Dwukrotny olimpijczyk, wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, były lekkoatleta Marek Plawgo odwiedził uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy.

6. RST Półmaraton Świdnicki odwołany!

Epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorów. 6. edycji RST Półmaratonu Świdnickiego. Planowana na 7 listopada nie odbędzie się.

Przypieczętowali mistrzowski tytuł! 

W dniach 24-25 października w okolicach Radkowa zorganizowany został rajd 2. Kipard Rally Tarmac Masters będący ostatnią rundą cyklu Tarmac Masters oraz Mistrzostw Dolnego Śląska. Na mecie rajdu świdnicka załoga Krzysztof Trybus/Maciej Uss mogła się cieszyć, z kolejnego wywalczonego tytułu Mistrzów Dolnego Śląska.

HC Dynamo Pardubice trenuje w Świdnicy! 

Drużyna czeskiej hokejowej Extraligi, HC Dynamo Pardubice szlifowała swoją formę na tafli świdnickiego lodowiska! Dla sześciokrotnych mistrzów swojego kraju to już drugie zgrupowanie w naszym mieście.

LISTOPAD
Anna i Tomasz Wojasowie mistrzami Polski

Mimo pandemii nie przestają trenować i zaskakiwać dobrą formą. 24 października w Zabrzu Anna i Tomasz Wojasowie wytańczyli mistrzostwo Polski w kategorii powyżej 50 lat i wicemistrzostwo w kategorii powyżej 40 lat.

Chirurgiczna precyzja ekipy Łukasza Piszczka

Górę wzięło doświadczenie i ligowe obycie. W starciu dwóch tegorocznych beniaminków III ligi lepsi piłkarze z Goczałkowic. Piłkarze ze Śląska wspierani z ławki trenerskiej przez samego Łukasza Piszczka pokonali świdniczan 0:3.

GRUDZIEŃ
Sprawiły sobie świąteczny prezent. Świdniczanki niepokonane na własnym parkiecie

Do ośmiu wzrósł licznik kolejnych ligowych zwycięstw siatkarek MKS IgnerHome Volley Świdnica. W ramach 14. kolejki II ligi, podopieczne Mateusza Dąbrowskiego w trzech setach rozbiły NTSK Nysa, tym samym udanie rewanżując się rywalkom za porażkę z pierwszej rundy. Teraz w rozgrywkach nastąpi krótka świąteczno-noworoczna przerwa.

Popłynęli na maksa! Jest pierwszy rekord Świdnicy!

67 825 metrów tyle od 19 grudnia wynosi rekord Świdnicy w pływaniu! Taki dystans wspólnymi siłami pokonało 44 śmiałków, którzy stanęli w szranki wydarzenia „30 minut na MAKSA. Popłyńmy razem na rekord Świdnicy”. Areną pływackiego happeningu przygotowanego przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i przy wielkim wsparciu Żelaznej Świdnicy była pływalnia przy ulicy Równej.

Zostaw komentarz

Leave a Reply

Advertisement

Facebook

Przeczytaj również

Polecamy

Efektownym zwycięstwem 5:0 zakończył się ostatni mecz w sezonie w wykonaniu piłkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni Grzegorza Borowego wytrzymali presję i zgarnęli bezcenny komplet...

Polecamy

Wspólnie tworzą kolektyw, który przynosi coraz większe sukcesy. Za nami uroczyste podsumowanie sezonu Młodzieżowego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica. Wydarzenie odbyło się dziś na terenie...

Kultura

43 książki zostały nadesłane w tym roku do Miejskiej Biblioteki Publicznej na 17. edycję Biesiady Literackiej. Do ścisłej czołówki zakwalifikowano 8 pozycji a najlepszy...

Kultura

Antoniada, czyli uroczyste podsumowanie roku szkolnego w Młodzieżowym Domu Kultury, to okazja do wręczenia wyjątkowych wyróżnień i zaprezentowania talentów dzieci i młodzieży, które na...

Wszelkie prawa zastrzeżone. © Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy, 2023

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Polityka prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close