akcjaniepodległośćszydełkowanie

Szydełka znów pójdą w ruch

Znaki drogowe, poręcze schodów, słupy latarni, pomniki czy też drzewa „ubrane” w ręczne robótki – na świecie coraz częściej można spotkać tak radosne dzieła. Świdnica postanowiła zainspirować się tą twórczością i z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości wyszydełkować biało – czerwone ubranko. Będzie ono składało się z kwadratów o wymiarach 20 cm x 20 cm. Zostanie w nie przyodziany jeden z elementów przestrzeni miejskiej.

Szydełka poszły w ruch już dwa tygodnie temu. 22 lutego w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych odbyło się pierwsze spotkanie szydełkowe, zorganizowane w ramach akcji “Świdnickie szydełkowanie – ubierzmy Nasze Miasto na Niepodległość”. Jego gościem była prezydent miasta, Beata Moskal – Słaniewska. Kolejne zaplanowano w każdy ostatni czwartek miesiąca, czyli 26 kwietnia, 24 maja i 28 czerwca.

W marcu, z uwagi na to, że 29 wypada w Wielki Czwartek, spotkanie przeniesiono na środę tj. 28 marca na godz. 17.00. Miejsce wydarzenia pozostaje bez zmian, czyli Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33.

Cieszymy się, że tak dużo osób przyszło na nasze pierwsze spotkanie i rozpoczęło wielkie miejskie szydełkowanie. Zaangażowanie świdniczanek mile nas zaskoczyło. Prace trwają w domach, a my przypominamy, że wszystkie wyszydełkowane białe i czerwone kwadraty można do nas dostarczać. Zapewniamy Państwu włóczkę i serdecznie zachęcamy nowe osoby do wspólnej zabawy – ubierzmy nasze miasto na niepodległość – mówi Magdalena Okniańska, koordynatorka akcji, kierownik Referatu Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Zobacz również