28 finałgmina marcinowiceświdnica

Świdniczanie mają gest! Rekord pobity!

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyniesie nowy rekord zebranych pieniędzy! Swój udział w tym fantastycznym wydarzeniu mają również mieszkańcy Świdnicy oraz gminy Marcinowice. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że wspólnymi siłami udało się zebrać ponad 226 tysięcy złotych! To absolutny rekord.

Przypomnijmy, że sobotnia akcja w Galerii Świdnickiej pozwoliła zebrać ponad 28 tysięcy. Podczas niedzielnej imprezy w Strzelcach (gmina Marcinowice) zebrano łącznie ponad 45 tysięcy (27 tysięcy aukcje). Ogromnym sukcesem zakończyła się także V Świdnicka Moto Orkiestra. W niedzielne popołudnie na Zawiszowie udało się zebrać ponad 27 tysięcy!

Hasło tegorocznego finału WOŚP brzmi: „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. W tym roku WOŚP chce zakupić nowoczesny sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Będą to placówki z oddziałami, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Ostateczną sumę zebranych pieniędzy poznamy w poniedziałek. Przypomnijmy, że przed rokiem w Świdnicy oraz gminie Marcinowice zebrano 182 tys. 271,40 zł.

Stan na godz. 23:30: Na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynęło już ponad 101 milionów złotych!

Zobacz również