ozdoby świąteczneświdnica

Świąteczne dekoracje w mieście

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. W Świdnicy świąteczne oświetlenie rozbłyśnie już na początku grudnia. Na słupach zainstalowanych zostanie ponad 150 ozdób. Wzorem lat ubiegłych umieszczono je w różnych częściach miasta. Osiemnaście przywieszek pojawi się na ulicy Grodzkiej, Kotlarskiej, Długiej i Kazimierza Pułaskiego. Nowe świąteczne elementy pojawią się przy ul. Emilii Plater.

Po raz pierwszy zostanie udekorowana również fontanna na skwerze przy ul. Wałowej i tradycyjnie, kolejny już raz fontanna na placu św. Małgorzaty. Przy ul. Łukowej stanie anioł, przy którym chętnie fotografują się świdniczanie. Bożonarodzeniowe choinki rozstawione zostaną w Rynku, na placu Jana Pawła II i na placu Wolności, lampkami udekorowane będą również choinki rosnące na placu Grunwaldzkim oraz przy ul. Jagiellońskiej.

Właściciele sklepów ozdabiają już swoje witryny, a świąteczne dekoracje z pewnością już niedługo pojawiają się na balkonach i przed domami. Przypominamy, że tradycyjnie te najpiękniejsze zostaną nagrodzone. Do 18 grudnia czekamy na Państwa zgłoszenia w konkursie na najładniej przystrojony i oświetlony dom oraz balkon.

Magdalena Dzwonkowska
Rzecznik Prasowy
Urzędu Miejskiego w Świdnicy

foto: Daniel Gębala

Zobacz również