interwencjeStraz Miejskaświdnica

Strażnicy miejscy nie próżnują

Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, niewłaściwie zaparkowane pojazdy – w minionym tygodniu strażnicy miejscy zrealizowali 152 interwencje.

Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 22.11-28.11.2019 r.

23.11.2019r. godz. 16.10 – dyżurny straży miejskiej przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące osoby bezdomnej leżącej na klatce schodowej budynku przy ulicy Księcia Bolka Świdnickiego. Po przybyciu na miejsce patrolu straży miejskiej, mężczyzna zaczął uskarżać się na silny ból w klatce piersiowej. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Bezdomny został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

24.11.2019r. godz. 19.40 – dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny spożywającego alkohol na ulicy Grodzkiej. Na miejscu strażnicy ukarali mężczyznę mandatem karnym. Dodatkowo stwierdzili, że zaśmiecił on chodnik łupami ze słonecznika, za co groził mu kolejny mandat. Mężczyzna, nie czekając na decyzję strażnika pobiegł do pobliskiej placówki handlowej, gdzie pożyczył szczotkę i szufelkę, a następnie zamiótł chodnik. Tę kwestię strażnicy zakończyli pouczeniem.

25.11.2019r. godz. 20.08 – dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który oczekiwanie na pociąg umilał sobie spożywaniem alkoholu na dworcu PKP Świdnica Miasto. Degustację przerwali skierowani na miejsce strażnicy. Pasażerowi wyjaśniono, że spożywanie alkoholu na dworcu PKP jest zabronione i ukarali go mandatem karnym.

26.11.2019r. godz. 22.59 – dyżurny straży miejskiej przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące wylewania fekaliów do potoku Witoszówka przy ulicy Wałbrzyskiej. Skarżący zauważył ciągnik z „beczką”, z której grubą rurą wylewano ścieki. Choć dyżurny domyślał się przyczyn tej sytuacji (nie było to pierwsze zgłoszenie tego typu), to jednak skierował patrol w ten rejon. Na miejscu okazało się, iż do Witoszówki niczego nie wylewano, a wręcz odwrotnie. Z potoku pobrano wodę, którą wykorzystywano w czasie remontu drogi nr 379.

28.11.2019r. godz. 18.45 – dyżurny straży miejskiej przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące zajęcia „koperty inwalidzkiej” przez osobę nie posiadającą stosownych uprawnień przy ulicy Ceglanej. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Kierowca otrzymał mandat w kwocie 500 zł oraz 5 punktów karnych. Niestety, pomimo tak surowych kar za wykroczenie tego typu przypadki powtarzają się bardzo często.  

Zobacz również