czwartki lekkoatletyczneOSiRświdnica

Ruszają Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne!

Po dwudziestu latach przerwy do Świdnicy powrócą Czwartki Lekkoatletyczne. Na cykl bezpłatnych zawodów dla dzieci i młodzieży zapraszają Świdnicka Grupa Biegowa, Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i Urząd Miejski w Świdnicy. Pierwsze spotkanie już jutro o godzinie 17.00 na Stadionie Miejskim im. Janusza Kusocińskiego przy ulicy Śląskiej 35!

– Spotkania mają na celu popularyzację aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży (do lat 17), oraz promowanie zdrowego stylu życia. Nasz piękny, nowoczesny stadion znakomicie nadaje się do uprawiania lekkiej atletyki. Mamy nadzieję, że możliwość sprawdzenia swoich możliwości w tak wyjątkowym miejscu będzie magnesem dla młodych ludzi – mówią organizatorzy Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych. – Idea organizacji takich zawodów powstała kilka miesięcy temu. Będąc na jednym z treningów w Jedlinie Zdrój dowiedzieliśmy się, że tam z dużym powodzeniem organizują spotkania biegowe dla dzieci. Temat podchwyciliśmy błyskawicznie, bo dlaczego miałoby coś takiego nie wypalić w Świdnicy? Wciągnęliśmy do współpracy OSiR, Referat Sportu Urzędu Miasta oraz Powiatowe Zrzeszenie LZS i na pierwszym spotkaniu niemal natychmiast padł pomysł aby spotkania odbywały się w czwartki nawiązując tym do czwartków lekkoatletycznych. Zaczynamy od biegów, ale jeżeli wszystko wypadnie pomyślnie będziemy wprowadzać w życie inne dyscypliny. Jeśli chodzi o cel, jest on prosty, ponieważ głównie chodzi o to żeby odciągnąć dzieci od telewizorów i komputerów i od najmłodszych lat wpajać im ideę aktywnego spędzania wolnego czasu oraz tego że sport to zdrowie. – tłumaczy Jacek Gołębiewski ze Świdnickiej Grupy Biegowej.

W roku szkolnym 2019/2020 odbędą się dwa cykle po cztery spotkania każdy. Udział jest dobrowolny i bezpłatny. Terminy kolejnych spotkań: czwartek – 12.09.2019, czwartek – 03.10.2019, czwartek – 07.11.2019, czwartek – 05.12.2019 – finał cyklu; czwartek – 05.03.2020, czwartek – 02.04.2020, czwartek – 07.05.2020, czwartek – 04.06.2020 – finał cyklu. Początek zawsze o godzinie 17.00 (zapisy). Start zawodów o 17.30. Czwartki Lekkoatletyczne będą odbywały się bez względu na warunki atmosferyczne. W okresie zimowym i w chłodne dni dostępna będzie szatnia na piętrze lodowiska. Dzieci do 12 roku życia muszą być w obecności rodzica lub opiekuna prawnego w momencie weryfikacji i odbioru numeru startowego oraz podczas i po biegu. Dzieci starsze (powyżej 12 lat) zobowiązane są do posiadania pisemnej zgody rodzica na bieg. Weryfikacja dzieci szkolnych odbywać się będzie za okazaniem legitymacji szkolnej lub innego dokumentu ze zdjęciem. Na uczestników w zależności od ich wieku przygotowane będą biegi na dystansach od 60 do 1200 metrów. Po zakończonym biegu na każdego uczestnika czekać będzie słodki poczęstunek. Organizatorzy zapewnią również opiekę medyczną w trakcie trwania imprezy. Wszyscy uczestnicy, którzy wystartują w co najmniej trzech biegach, po zakończeniu cyklu 4 biegów otrzymają pamiątkowy medal i dyplom oraz wezmą udział w losowaniu nagród, które odbędzie się podczas spotkań finałowych. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają puchary i nagrody rzeczowe.

Zobacz również