jan wygachiewiczkryształ rally teamkrzysztof trybus

Rozpoczęli sezon od zwycięstwa! [foto/wideo]

Od zwycięstwa rozpoczęła nowy sezon startów ekipa Kryształ Rally Team. Świdniczanie triumfowali w 3. Rajdzie PGP Bazaltpierwszej rundzie Szuter Cup 2020. Załoga była bezkonkurencyjna w swojej klasie i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

W niedzielę 2 lutego w okolicach Złotoryi odbył się 3. Rajd PGP Bazalt będący pierwszą rundą cyklu Szuter Cup 2020, w którym rozpoczął swój sezon rajdowy świdnicki team. Na zawodników czekały trzy pętle rajdu, a w każdej z nich trzy odcinki przygotowane specjalne w 100% po luźnej nawierzchni. Na prawym fotelu drugiego z braci Trybus zastąpił również Świdniczanin – Jan Wygachiewicz, który będzie również obecny na pozostałych szutrowych rajdach cyklu. Świdnicka załoga zwyciężyła rajd w swojej klasie i objęła prowadzenie w klasyfikacji.

Sezon rajdowy 2020 rozpoczęliśmy w tym roku od zmagań na szutrach. Nocne opady deszczu zgotowały nam arcytrudne warunki, bardzo śliską nawierzchnię oraz bardzo dużo głębokich kałuż. Początek rajdu był dla nas trochę pechowy. Przed pierwszą pętlą uciekające powietrze z opony, a następnie silnik pracujący na trzech cylindrach. Wszystkie usterki szybko usunęliśmy i dobrym tempem dotarliśmy do mety zdobywając pierwsze miejsce w klasie 1. – relacjonuje Krzysztof Trybus. – Teraz wracamy do kompletowania budżetu i poszukiwaniu nowych sponsorów by dokończyć odbudowę naszej uszkodzonej rajdówki by w sezonie 2020 ponownie zdobyć tytuł Mistrzów Dolnego Śląska. – dodaje świdniczanin.

foto: M&M Czyżewscy Foto

Zobacz również