rower pomagaświdnica

Rower pomaga! [foto]

Wspólna zabawa, edukacja ekologiczna wśród najmłodszych oraz podsumowanie akcji ,,Rower Pomaga”, podczas której zostały wręczone dwa kolejne rowery wyjeżdżone przez świdniczan. Za nami rowerowy happening, który odbył na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Impreza została przygotowana przez Fundację Ekologiczną ”Arka” z Bielska Białej, we współpracy z Referatem Turystyki UM Świdnica.

Podczas zabawy uczniowie klasy II B ze Szkoły Podstawowej nr 4 w w Świdnicy ułożyli specjalne serce z 50 kół rowerowych pochodzących z recyclingu – w środku którego umieszczony został baner akcji „Rower Pomaga”. Imprezę poprowadził Krystian Biłek z fundacji ”Arka”. Głównym elementem akcji jest nakłanianie jej uczestników do jazdy na rowerze. Za kilometry wspólnie przejechane na rowerze fundacja ”Arka” przekazuje rower dziecku z domu dziecka lub świetlicy środowiskowej. Akcji towarzyszą eventy, konferencje prasowe, promocja w mediach, aktywność w mediach społecznościowych, stoiska informacyjne.

Na stronie roweropomaga.pl cały czas funkcjonuje specjalny kalkulator CO2. Organizatorzy akcji zachęcają serdecznie do wypraw rowerowych i rejestrowania przejechanych kilometrów. Przypomnijmy, że można je wpisywać na stronie internetowej www.rowerpomaga.pl wybierając cel „Jeżdżę dla dzieci ze Świdnicy” lub poprzez aplikację Endomondo pod linkiem: https://www.endomondo.com/challenges/36334159.

Akcja zbierania kilometrów potrwa w Świdnicy do końca września.

foto: Daniel Gębala

Zobacz również