Po letniej przerwie wznowiła rozgrywki III liga dolnośląska kobiet. W pierwszym meczu seniorki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej Polonii Świdnica podejmowały na własnym boisku drużynę  Moto–Jelcza Oława. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 1-1, a wszystkie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. Mimo dużej przewagi świdniczanki nie potrafiły zdobyć więcej goli i musiały zadowolić się jednym punktem. 

Niestety ten mecz pokazał, że nie jesteśmy jeszcze na sto procent przygotowani do sezonu. Widać było też brak kilku kluczowych zawodniczek, które z różnych względów nie mogły być dziś obecne, a to bardzo zawężało możliwości taktyczne drużyny. Ale mamy nadzieję, że w kolejnych meczach już nie będziemy się borykać z takimi problemami – relacjonuje trener świdnickiego zespołu Bartosz Kulig.

MKS Polonia Świdnica: Lidia Maciejewska, Dominika Sorota, Monika Garbacz, Ewa Klasa, Gabriela Sowa, Paulina Miśkiewicz, Aleksandra Hajduk, Natalia Samborska, Kamila Kosior, Julia Morąg, Daryna Datsenko, Rezerwowe: Sandra Kozak, Natalia Szczepaniuk, Maja Bereś

Bramki: Paulina Miśkiewicz

Zobacz również