bibliotekaprzyjaciele czytająświdnica

Przyjaciele biblioteki czytają: w najbliższy wtorek spotkanie z Anitą Odachowską

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkania z książką w wersji online. Przyjaciele biblioteki czytają dla Was wybrane utwory. Już we wtorek 30 czerwca spotkanie z Anitą Odachowską.

30 czerwca fragment książki „Prawiek i inne czasy” Olgi Tokarczuk przeczyta Anita Odachowska. To książka autorki, której szczególnie teraz właściwie nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, ponieważ mówię o Oldze Tokarczuk. Wśród wszystkich powieści przez nią napisanych, a polecam każdą, wszystkie bez wyjątku, mam taką jedną, do której czuję szczególny sentyment. Są pewne rzeczy w tej książce, które sprawiają, że ja po prostu lubię do niej wracać. Teraz mi tylko wystarczy, jak otworzę sobie ją na dowolnej stronie i przeczytam jakiś fragment, sam język i jego prostota, a jednocześnie wielka poezja, jaka jest w tym, w jaki sposób Olga Tokarczuk pisze o świecie, w jak prosty sposób potrafi nazwać skomplikowane rzeczy, jak pięknie słowami dotyka rzeczy metafizycznych, ale też czysto ludzkich, cielesnych, religijnych, historycznych, dla mnie jest to niesamowite – opowiada Anita Odachowska.

Spotkania w ramach cyklu „Przyjaciele biblioteki czytają” odbywają się we wtorki o godz. 19.00 na stronie internetowej i fan page’u MBP na facebooku.
Dotychczas mogliśmy wysłuchać pamiętnika „Do Nieba nie można od razu” w wykonaniu  Łukasza Kazka, „Drwala” autorstwa Michała Witkowskiego w wykonaniu Barbary Elmanowskiej, „Przyjaciół. Ten o najlepszym serialu na świecie” Kelsey Miller w wykonaniu Anny Rudnickiej, „Baśni świata” w wykonaniu Heleny Pietrzak i „Kirke” Madeline Miller w wykonaniu Moniki Turzańskiej, fragment opowiadania „Okno” Olgi Tokarczuk w wykonaniu zastępcy prezydent Świdnicy Szymona Chojnowskiego, „Gawędy o wilkach i innych zwierzętach” Marcina Kostrzyńskiego w wykonaniu Agnieszki Frączek, fragmentu książki „Dafne znikająca” Jose Carlosa Somozy w wykonaniu prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej,„Zaklinacza słoni” Lawrence’a Anthony’ego Grahama Spence w wykonaniu Bożeny Kuźmy, fragmentu książki „Ja nie leczę, ja uzdrawiam – tajemnice bioenergoterapeutów” Katarzyny Janiszewskiej w wykonaniu Przemysława Grzyba ze Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, fragmentu opowiadania „Śmierć pięknych saren” Ota Pavla w wykonaniu Marii Zięby z Fundacji Ładne Historie.

Dodaj komentarz

Zobacz również