akcjabibliotekaksiążkiświdnica

Przyjaciele biblioteki czytają: w najbliższy wtorek Agnieszka Frączek

Trzy razy w tygodniu Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkania z książką w wersji online. Przyjaciele biblioteki czytają dla Was wybrane utwory.

Spotkania w ramach cyklu „Przyjaciele biblioteki czytają” odbywają się we wtorki, czwartki i soboty o godz. 19.00 na stronie internetowej i fan page’u MBP na facebooku, przy czym czwartki dedykowane są najmłodszym czytelnikom.
Dotychczas mogliśmy wysłuchać pamiętnika “Do Nieba nie można od razu” w wykonaniu Łukasza Kazka

„Drwala” autorstwa Michała Witkowskiego w wykonaniu Barbary Elmanowskiej

„Przyjaciół. Ten o najlepszym serialu na świecie” Kelsey Miller w wykonaniu Anny Rudnickiej,

„Baśni świata” w wykonaniu Heleny Pietrzak

„Kirke” Madeline Miller w wykonaniu Moniki Turzańskiej

opowiadanie „Okno” Olgi Tokarczuk w wykonaniu zastępcy prezydent Świdnicy Szymona Chojnowskiego

A już w najbliższy wtorek 26 maja wybraną przez siebie książkę przeczyta pisarka Agnieszka Frączek. – Nazywam się Agnieszka Frączek i piszę książki dla dzieci, ale to, że książki dla dzieci piszę, to nie znaczy, że tylko takie książki czytam. Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Państwu o książce niezwykłej, o książce zachwycającej. Ta książka nosi tytuł „Gawędy o wilkach i innych zwierzętach”, a napisał ją Marcin Kostrzyński. Tak jak powiedziałam, książka jest zachwycająca, pełna miłości, miłości do zwierząt, ale też szacunku do nich i zrozumienia dla zwierząt. Ta książka pokazuje, że zwierzęta nawiązują silne więzi między sobą, ale potrafią nawiązać taką więź z człowiekiem. To są więzi rodzinne, bo zwierzęta też czują, są zdolne do wyrażania i odczuwania przede wszystkim odczuwania głębokich uczuć, do odczuwania przywiązania, przyjaźni, miłości, a nawet żałoby – mówi.

Dodaj komentarz

Zobacz również