I ligapiłka ręcznaśkprsport

Przed Szarymi Wilkami mały maraton…

Przed piłkarzami ręcznymi ŚKPR-u Świdnica bardzo intensywny okres i aż trzy mecze o pierwszoligowe punkty. Maraton obejmie wyjazdowe spotkania w Wieluniu i Legnicy oraz domowe starcie z Uniwersytetem Radom. Pierwsza eskapada w sobotę, 14 kwietnia.

W tabeli MKS Wieluń jest piąty i ma na koncie 35 punktów. Dwie pozycje niżej i cztery punkty mniej ma ŚKPR. W pierwszym meczu obu drużyn w Świdnicy, a przy okazji także pierwszej konfrontacji obu ekip w historii, górą byli szczypiorniści z Wielunia. Zwyciężyli 34:26, a głównymi architektami tamtej wygranej byli… wychowankowie Szarych Wilków: Krzysztof Książek i Krzysztof Węcek, którzy wespół zdobyli jedenaście bramek.

Teraz podopieczni Grzegorza Garbacza powalczą o rewanż na parkiecie rywala, ale nie ma wątpliwości, że czeka ich bardzo trudne zadania. Kilku graczy świdnickiej drużyny boryka się z problemami zdrowotnymi, niemal na pewno w kadrze meczowej znajdzie się większa niż zwykle grupa juniorów. Niewykluczone, że szansę na pierwszoligowy debiut dostanie kolejny członek złotej drużyny juniorów młodszych z 2017 roku.

Początek meczu w Wieluniu o 16.00. Relację na żywo będzie można znaleźć na klubowym fanpejdżu na facebooku i serwisie relacji live portalu Sportowe Fakty.

23. kolejka (14-15.04)
MKS Wieluń – ŚKPR Świdnica
Viret CMC Zawiercie – MTS Chrzanów
Ostrovia Ostrów Wlkp. –KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.
Uniwersytet Radom – SPR PWSZ Tarnów
Czuwaj Przemyśl – Politechnika Anilana Łódź
Siódemka Miedź Legnica – KSSPR Końskie
Olimpia MEDEX Piekary Śl. – AZS AWF Biała Podlaska
ASPR Zawadzkie pauzuje

Zobacz również