akcjapiknik ekologicznywarsztaty

Przed nami pierwszy “Spacer ekologiczny”

W sobotę, 31 sierpnia po raz pierwszy na świdnickim Rynku odbędzie się EKOpiknik „Spacer ekologiczny”. Pomysłodawcą eventu jest nieformalna grupa lokalnych „ekoentuzjastów” – „Ekologiczne Podziemie”. Organizatorzy poprzez wykłady, warsztaty, a dla najmłodszych gry i zabawy chcą promować ekologiczny styl życia. Do współpracy zaproszono wielu specjalistów, pasjonatów oraz lokalnych przedsiębiorców, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami w poszczególnych dziedzinach. Przyjdź i daj się zainspirować!

Ziemia, bez radykalnej zmiany naszych nawyków, ulegnie zniszczeniu. Dlatego niezmiernie ważna jest ekologiczna edukacja społeczeństwa. W ostatnią sobotę sierpnia zachęcać będziemy świdniczan do zmiany na lepsze – mówi Szymon Chojnowski, zastępca prezydent Świdnicy, jeden z pomysłodawców wydarzenia.

Podczas imprezy organizowane będą m.in.:

–  Warsztaty kulinarne pt.: „Kiszonki probiotyczne”, „Gotowanie bezresztkowe ZERO WASTE”, „Lokalne zioła czy chwasty-wyprawa przyrodnicza z degustacją”. Gościem specjalnym będzie Katarzyna Gubała – autorka książek kulinarnych m.in. „Wege w kwadrans”

–  Warsztaty roślinne oraz DIY („Zrób to sam”) podczas których uczestnicy zrobią własne makramy, uszyją woreczki na zakupy, wymienią się roślinami czy stworzą własne niepowtarzalne bukiety.

–  Warsztaty zdrowia z produkcji kosmetyków naturalnych oraz możliwość skorzystania z konsultacji dietetycznych i treningowych.

W godzinach od 10:00 do 14:00 wszystkich chętnych zapraszamy do wysłuchania wykładów:

–  „Slow fashion” – blogera Dawida Tymińskiego

–  „Less waste” – firmy Resibo

–  „21 kroków do bycia Eko” – pisarki Agnieszki Krzyżanowskiej.

Dla najmłodszych wydzielona zostanie strefa animacji, a w niej dzieci z rodzicami będą mogli wziąć udział w warsztatach np. robienia latawców, w symulacyjnej grze „wirtualna woda” czy w ekologicznej rodzinnej grze miejskiej organizowanej przez TIGER CAMP.

Podczas imprezy zachęcamy do odwiedzenia ekologicznych świdnickich przedsiębiorców (EKO Punktów) oraz lokalnych rękodzielników i artystów wystawiających tego dnia swoje prace. A około godz. 14:00 będzie możliwość uczestniczenia w niezwykłym koncercie Michała Zygmunta „Odra Sound Design” – dodaje Szymon Chojnowski.

Szczegóły wydarzenia i informacje o zapisach na warsztaty zamknięte dostępne są poprzez FB – „Ekologiczne podziemie” oraz na stronie https://um.swidnica.pl/pages/posts/ekopiknik-spacer-ekologiczny-3194.php.

Zobacz również