ekologiczne podziemieEKOpiknik - spacer ekologicznyświdnica

Przed nami EKOpiknik „Spacer ekologiczny”

To ostatni dzwonek by wziąć sprawy w swoje ręce! W obecnych czasach zaczynamy dostrzegać efekty negatywnego działania człowieka na otaczający nas świat. Wydobycie i zużywanie nieodnawialnych surowców, produkcja plastiku czy marnowanie jedzenia na niewyobrażalną skalę powodują tragiczne w skutkach zmiany na naszej ukochanej planecie. Dlatego niezmiernie ważna jest ekologiczna edukacja społeczeństwa. Świdniczanie o tym wiedzą i wspólnie zachęcają do zmiany na lepsze. W sobotę 31 sierpnia odbędzie się pierwsza edycja EKOpikniku – Spaceru Ekologicznego. Przyjdź i daj się zainspirować! Pomysłodawcą eventu jest Ekologiczne Podziemie.

Dlaczego warto być eko? Ziemia jest tylko jedna, jest naszym domem i powinniśmy o niego dbać. To trywialne, ale bardzo prawdziwe. Organizatorzy poprzez wykłady, warsztaty, a dla najmłodszych gry i zabawy chcą promować ekologiczny styl życia. Do współpracy zaproszono wielu specjalistów, pasjonatów oraz lokalnych przedsiębiorców, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami w poszczególnych dziedzinach.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Katarzyna Gubała – propagatorka zdrowego żywienia, autorka książek, m.in. „Warzywa górą! Od korzeni po liście”, od wielu lat specjalizująca się w kuchni roślinnej, koordynatorka ogólnopolskiej kampanii fundacji Viva „Zostań wege na 30 dni”.

Wydarzenia w trakcie EKOpikniku będą odbywały się równolegle w kilku tematycznych strefach:
– Kuchnia roślinna (zioła jadalne, kuchnia wegańska w duchu zero waste)
– Eko moda (świadome zakupy, wymiana i naprawa ubrań)
– Naturalna pielęgnacja (stwórz własny kosmetyk, ajurwedyjska pielęgnacja skóry)
– Strefa Roślin (komponowanie zieleni w naczyniach z odzysku, wymiana roślin, ekologiczna uprawa roślin)
– Strefa dla dzieci (gra miejska na sportowo, warsztaty lepienia ptasich gniazd z gliny, ekolatawce)
– Sport (pokazy sportowe, dieta wegańska dla sportowców)
– DIY (Zrób to sam) – warsztaty z rękodzieła, kawiarenka „naprawcza”

Zobacz również