Galeria ŚwidnickaJurek OwsiakMarcinowiceświdnicaWOŚP

Przed nami 28. finał WOŚP

12 stycznia w całej Polsce odbędzie się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świdnica jak co roku włącza się do serduchowego grania. Odbędą się licytacje, koncert, a także Moto Orkiestra – wielka gratka dla fanów czterech kółek.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Choć finał zaplanowano na niedzielę 12 stycznia, przez wzgląd na to, że jest to niedziela niehandlowa, aukcje odbędą się w Galerii Świdnickiej dzień wcześniej, w sobotę 11 stycznia. Wśród fantów na licytacji pojawi się m.in. przekazane przez prezydent Świdnicy Beatę Moskal-Słaniewską sygnowane pióro oraz voucher na rodzinny przejazd ścieżkami rowerowymi po Świdnicy zakończony wspólnym obiadem.

Pojawią się także inne wartościowe rzeczy, m.in. vouchery do restauracji, zestawy kosmetyków, obrazy, a także pióro Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, przekazane na licytację przez Katarzynę Jarosz-Lenkiewicz, właścicielką piekarni PASOL-PACO.

Wszystkie fanty na licytację można zobaczyć tutaj.

O poczęstunek dla ekipy licytującej zadbała redakcja Mojej Świdnicy oraz Piekarnia Ciarkowscy.

W sobotę Galeria Świdnicka w godz. od 11.00 do 18.00 zaprasza do wspólnej zabawy całe rodziny.

W programie:


 – MIND CONRTOL, czyli jak wykorzystać fale mózgowe?
 – VR – wirtualna lekcja przyrody
 – lekcja plastyki przy użyciu robotów malujących
 – programowanie z Ozobotami
 – projektowanie i druk 3D – zaprojektuj i wydrukuj własny klocek
 – ROBOLABIRYNT – roboty mobilne sterowane tabletami
 – robotyka i programowanie z Lego
 – strefa twórczego budowania z klocków

W orkiestrowe granie włączył się także Świdnicki Ośrodek Kultury, który 12 stycznia w godz. 17.00 – 20.00 (godziny mogą ulec zmianie) zaprasza na Jam session. – Jesteś instrumentalistą/wokalistą i chciałbyś zagrać z innymi jakiś kawałek? Piszcie na maila truskawka@sok.com.pl z tematem “WOŚP 2020” i pomysłem na swój udział, a my postaramy się dać każdemu możliwość muzycznej prezentacji. Na miejscu dostępny wspólny backline.
W przerwach między występami na żywo, będziemy oglądać teledyski z Pol’and’Rock Festival!
– czytamy na stronie wydarzenia na facebooku.

Na fanów czterech kółek czekać będzie zabawa podczas V Świdnickiej Moto Orkiestry. – Niestety, było troszkę pod górkę z nowym miejscem, ale widzimy się na ul. Krzywoustego (os. Zawiszów) 12 stycznia od godziny 10.00 do 15.00. Kierowcy, którzy chcieli by pojeździć oraz powozić w WOŚP TAXI, mogą się zgłaszać mailowo na: moto.orkiestra@interia.pl. Wysyłajcie zdjęcie i opis auta! W dalszym ciągu można przekazać gadżety, vouchery, usługi na licytację – zachęca Sebastian Sokołowski.

Do akcji włączyła się także Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy. Każdy czytelnik, który przetrzymuje książki, może je zwrócić i anulować zadłużenie, wpłacając minimum 10 procent należnej kary do skarbonki WOŚP. Akcja obowiązuje we wszystkich działach i filiach biblioteki do 10 stycznia.

Ze Świdnicą tradycyjnie zagra orkiestra w Marcinowicach. Przypomnijmy, że podczas poprzedniego finału wspólnymi siłami obie gminy uzbierały 182 tys. 271,40 zł.

Zobacz również