II ligamks chełmiec wodociągi wałbrzychmks polonia świdnica

Przed nam siatkarskie derby. Polonia podejmie Chełmca Wałbrzych

Po krótkiej świąteczno-noworocznej przerwie do gry o ligowe punkty wracają zawodniczki MKS-u Polonii Świdnica. Biało-zielone już w najbliższą niedzielę zmierzą się w siatkarskich derbach regionu. Podopieczne Magdaleny Sadowskiej zmierzą się przed własną publicznością z Chełmcem Wodociągi Wałbrzych.

Będzie to już drugie starcie obu drużyn w bieżącym sezonie. Przypomnijmy, w 2. kolejce sezonu Polonia przegrała na wyjeździe z Chełmcem 3:1. Było to pierwsze spotkanie derbowe po blisko 47 latach! Dodatkowym smaczkiem niedzielnej konfrontacji jest fakt, że barw wałbrzyskiego klubu bronią obecnie Ola Małodobra oraz Natalia Gezella, które latami stanowiły o sile świdnickiego zespołu. Dodatkowo trenerem Chełmca jest Marek Olczyk, który także w przeszłości z sukcesami pracował w świdnickim klubie.

Po dziewięciu rozegranych spotkaniach świdniczanki zajmują ostatnie miejsce w tabeli i pozostają jedynym klubem w stawce, który jeszcze nie wygrał. Wałbrzyszanki z bilansem czterech zwycięstw i czterech porażek zajmują 7 miejsce w tabeli II ligi grupy III.

MKS Polonia Świdnica – MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych
niedziela 5 stycznia, godz. 17:30, hala sportowa im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno

Zobacz również