fundacja wspierania sportu łączy nas footballśw. Jan paweł II

Przebiegną 100 km w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II!

W niezwykły sposób uczczą rocznicę urodzin niezwykłego człowieka. Już 8 sierpnia z inicjatywy Fundacji Wspierania Sportu Łączy nas Football odbędzie się symboliczny bieg sztafetowy na dystansie 100 km. Postanowiliśmy razem ze wszystkimi stowarzyszeniami promującymi w naszym mieście bieganie, uczcić setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, Papieża Polaka, patrona Świdnicy, wielkiego entuzjastę sportuzapowiada prezes fundacji Wiesław Żurek.

-W związku z faktem poluzowania rygorów sanitarnych, związanych z COVID-19 postanowiliśmy razem ze wszystkimi stowarzyszeniami promującymi w naszym mieście bieganie, uczcić setną rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II, Papieża Polaka, Patrona Miasta Świdnicy, wielkiego entuzjastę sportu, organizując 8 sierpnia specyficzny bieg sztafetowy na dystansie 100 km! Ponieważ tak właśnie postanowiliśmy się przyłączyć do wielu inicjatyw i imprez okolicznościowych, w związku z tą rocznicę, które odbywają się w 2020 roku nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Jak wspomnieliśmy bieg nasz będzie sztafetą złożoną z 25 czterokilometrowych pętli chodnikami wokół naszego świdnickiego zalewu. – opowiada Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu Łączy nas Football.

Skład każdej sztafety stanowić będzie około 5 biegaczy. Zawodnicy będą biec chodnikami ulic Polna Droga, Pionierów, Śląską, Słowiańską, Wałbrzyską. Bieg ma charakter rekreacyjny, bez rywalizacji sportowej. Start pierwszej sztafety w sobotę 8 sierpnia o godzinie 9:00, a ostania sztafeta po przebiegnięciu setnego kilometra przybiegnie pod bosmanat około godziny 20:00. W czasie trwania imprezy uczestnikom będzie towarzyszyła również akcja charytatywna celem pozyskania środków na zakup sportowego wózka do biegania. Akcja zorganizowana przez Świdnicką Grupę Biegową we współpracy z klubem triathlonowym Żelazna Świdnica

oraz na specjalistyczny rower dla niepełnosprawnego świdniczanina Marcina Kozubskiego. Marcin marzy o takim rowerze od kilku lat, ale niestety nie stać go na taki wydatek, stąd nasza inicjatywa.

W biegu może uczestniczyć każdy, kto odwiedzi nas w tym dniu. Będziemy na bosmanacie przy świdnickim zalewie. Wpisowe na bieg, które przeznaczamy na wyżej wymieniony cel charytatywny to 20 zł. Za to każdy, który się do nas przyłączy otrzyma od nas koszulkę i piękny okolicznościowy medal. Dodatkowo każdy otrzyma cegiełkę, której numer weźmie udział w losowaniu bardzo fajnych, atrakcyjnych nagród o godzinie 20, po zakończeniu biegu. Nagrodą główną wysokiej jakości smartfon, a także sprzęt sportowy, vouchery do znanych świdnickich restauracji oraz do gabinetów kosmetycznych, itp. Jeszcze raz serdecznie wszystkich zapraszamy. O szczegółach będziemy jeszcze informować nie tylko my, ale również świdnicka społeczność biegowa:Świdnicka Grupa Biegowa, Klub Biegowy Hermes, Żelazna Świdnica oraz Aktywna Świdnica. Kończąc, bardzo dziękujemy wszystkim wyżej wymienionym za aktywne przyłączenie się do tej inicjatywy, dziękujemy również Prezydent Świdnicy Pani Beacie Moskal-Słaniewskiej za wsparcie, ŚOSiR-owi oraz wszystkim sponsorom prywatnym, którzy nas wpierają w tej inicjatywie. Ze swojej strony zapewniamy, że zadbamy o bezpieczeństwo sanitarne, prosząc jednak z góry uczestników, aby również mieli to na uwadze. – zachęca Wiesław Żurek.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza tego typu inicjatywa Fundacji Wspierania Sportu Łączy nas Football. Dwa lata temu odbył się symboliczny bieg na 100 km, aby uczcić 100-lecie odzyskanie przez Polskę niepodległości. 

Dodaj komentarz

Zobacz również