Miasto Dzieciprezydentwybory

Prezydent Miasta Dzieci wybrany [foto]

Mają swojego prezydenta, swój sklepik i swoje pieniądze, które zarabiają codzienną pracą w różnych zawodach. Uczą się przy tym odpowiedzialności. Ponad 900 dzieci bierze udział w „Mieście Dzieci”. Dzisiaj po burzliwej kampanii wyborczej wybrali swojego prezydenta. Została nim Inez Korkuś z grupy 2.

Pierwszy turnus wystartował 3 lipca, drugi ruszy w poniedziałek 9 lipca. „Miasto Dzieci” to nietypowa forma półkolonii, w której najmłodsi, tworząc swój własny świat wzorowany na świecie ludzi dorosłych, niejako go naśladując, uczą się pracy, zarabiania pieniędzy, podejmowania decyzji, oczywiście w formie zabawy.

Dzieci, bawiąc się i wcielając w pracowników przeróżnych zawodów, za swoją pracę i zaangażowanie otrzymują wynagrodzenie w postaci tzw. „tauronków”, specjalnej waluty stworzonej na potrzeby Miasta Dzieci. Dzięki zarobionym pieniądzom będą mogły zakupić wiele atrakcyjnych artykułów w „Sklepie marzeń”. W ten sposób nauczą się pracy, zarabiania pieniędzy i podejmowania decyzji, oczywiście w formie zabawy. Każdy dzień w mieście rządzonym przez dzieci został zaplanowany tak, aby mijał w ciekawy sposób. W przerwie dzieci będą mogły skorzystać z wielu rozrywek sportowo-rekreacyjnych, a także zjeść drugie śniadanie i obiad.

Zobacz również