ksiądz stanisław pasykświdnica

Pożegnano ks. Stanisława Pasyka [foto]

Po uroczystej mszy pogrzebowej w kościele NMP Królowej Polski trumna z ciałem ks. Stanisława Pasyka została złożona w grobie na cmentarzu przy Alei Brzozowej. Ksiądz Pasyk zmarł 14 stycznia. Miał 85 lat.

Ksiądz Stanisław Pasyk urodził się 23 marca 1935 r. w Zamieściu (parafia Tymbark). Święcenia kapłańskie przyjął 15 czerwca 1958 r. we Wrocławiu, gdzie pracował również przez pierwsze lata jako wikariusz. Kolejne lata duszpasterzował w Jeleniej Górze i w Dzierżoniowie. Jako młody proboszcz tworzył parafię w Zgorzelcu. Od 1972 roku przez 35 lat był proboszczem par. św. Józefa w Świdnicy. Współtworzył także trzy inne parafie w Świdnicy: pw. NMP Królowej Polski na Osiedlu Młodych, pw. Ducha Świętego na Zawiszowie i pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Wałbrzyskiej.

Po przejściu na emeryturę najpierw jako rezydent pomagał w kościele pw. św. Józefa w Świdnicy, a następnie przeniósł się w rodzinne strony do parafii w Królowej Górnej. Tam też w poniedziałek 20 stycznia o godz. 15.00 będzie sprawowana msza św. żałobna przy trumnie, po czym trafi ona do Świdnicy.

foto: Daniel Gębala

Zobacz również