DBIhalarozbudowastrefa

Postawili na rozwój i Świdnicę [foto]

– Gdy 20 lat temu zaczynaliśmy działalność, byliśmy małą firmą z kilkoma pracownikami. Przez lata rozszerzaliśmy działania i dziś nasz oddział wysyła produkty na cały świat – mówi prezes zarządu DBI Plastics Hans Hellstrøm Henningsen. Obecnie firma posiada w ofercie 2,5 tys. produktów, obsługuje 3 tys. klientów z całego świata. Szacuje się, że 95 % wszystkich klientów firmy będzie obsługiwać świdnicki oddział. Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie rozbudowanej hali świdnickiego oddziału.

Firma DBI Plastics została założona w 1937 roku jako jeden z pierwszych producentów tworzyw sztucznych w Danii. Działa w trzech głównych obszarach: motoryzacyjnym, maszynowym i inżynieryjnym. Posiada dwa zakłady produkcyjne w Danii, centrum logistyczne i dział sprzedaży w Chinach oraz w USA.

W Świdnicy firma istnieje od 2000 roku. Na początku działalności firma mieściła się przy ul. Westerplatte i zatrudniała do 20 pracowników. W styczniu 2013 przeniosła się na ul. Towarową. Hala, która pierwotnie miała 1,5 tys. metrów2 powierzchni, została rozbudowana i obecnie zajmuje powierzchnię 9 tys. metrów2. Dobudowano dwa nowe skrzydła po bokach budynku. Wyremontowano starą część zakładu. Powstały nowe hale, sale konferencyjne i obszerny magazyn.

Od samego początku czuliśmy się dobrze w Świdnicy. Blisko wielkiego miasta, ale nie na tyle blisko, by odczuć uciążliwości logistyczne funkcjonowania w wielkim mieście. Właściwie Świdnica to było to miejsce, gdzie chcieliśmy być. Dlatego przez ostatnie 2-3 lata stale rozwijaliśmy się. Jesteśmy bardzo dumni, będąc tutaj dzisiaj na otwarciu największego oddziału DBI. Będziemy wsparciem dla działalności  Ameryce i Azji – mówił podczas uroczystości otwarcia hali prezes DBI Hans Hellstrøm Henningsen. – Chcę pogratulować wspanialej wizji. Oglądamy dzisiaj jej efekt. Mamy nadzieję, że ten nowy obiekt stanie się waszym nowym domem i że produkcja zostanie przeniesiona do Polski. Do Świdnicy. Byłoby to ukoronowaniem całego procesu – gratulował prezes Invest-Park Development  Paweł Kurtasz. – Cieszę się bardzo, że mogę w tej uroczystości uczestniczyć, jak również ze ze wszystkich kolejnych miejsc pracy, które powstają w Świdnicy. Gratuluję właścicielom i pracownikom super zakładu pracy. Jestem pewny, że przyszłość firmy idzie w dobrym kierunku i jestem przekonany, że miasto Świdnica będzie was stale wspierać – dodawał wiceprezydent Świdnicy Jerzy Żądło.

foto: Daniel Gębala

Zobacz również