burkatówgmina Świdnicapiknik charytatywny

Ponad 27 tysięcy złotych dla Asi Malinowskiej. Za nami charytatywny piknik w Burkatowie

Nie przeszkodziła deszczowa pogoda. Serca mieszkańców powiatu po raz kolejny zabiły w dziele pomocy dla Asi Malinowskiej. Podczas pikniku charytatywnego, który odbył się w sobotę 10 października w Burkatowie (gmina Świdnica) zebrano ponad 27 tysięcy złotych.

Mieszkańcy całego powiatu po raz kolejny zmobilizowali siły. Tym razem ruszyli na pomoc młodej mieszkance Burkatowa, Asi Malinowskiej. Udało się zebrać 27 tysięcy złotych, ale nie jest to ostatnie słowo, ponieważ liczenie pieniędzy ciągle trwa.

Piknik odbył się w sobotę, 10 października. Deszczowa pogoda nie przeszkodziła w świetnej zabawie i chęci niesienia pomocy. Organizatorzy imprezy zapewnili szereg atrakcji – rajd rowerowy, tor przeszkód, zjazdy na tyrolce, box sportowy, motocykliści niezrzeszeni z Wałbrzycha, samochody rajdowe i wiele innych. Odbyły się też liczne licytacje najróżniejszych przedmiotów m. in. sprzętu AGD, koszulki z autografem Mistrza Polski w skoku w dal, lot helikopterem, voucher na bal sylwestrowy dla dwóch osób. Ogromnym powodzeniem cieszyła się licytacja lotu balonem, który został sprzedany za 1 tysiąc 100 złotych. Gościem specjalnym był Mistrz Polski w skoku w dal, Mateusz Jopek. Ochotnicza Straż Pożarna z Burkatowa przygotowała pokazy strażackie. Nie zabrakło też warsztatów i animacji dla najmłodszych, tańczono zumbę i próbowano pobić gminny rekord w jeździe na rowerku stacjonarnym. Od godziny 19.00 trwała zabawa taneczna. Całość zebranych środków zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację Asi. – Na licytację przeznaczyliśmy lot balonem. Wszystkie pieniądze, które uda się nam zebrać trafią na konto Asi. Pamiętajmy, że jest, to akcja w pełni charytatywna. Zróbmy to dla niej, zrealizujmy jej plany i marzenia – mówił sołtys Burkatowa, Adam Prask. Niestety, Asia nie mogła wziąć udziału w imprezie. Nie pozwalał na to jej stan zdrowia.

Joanna Malinowska to 31-latka z Burkatowa. Jeszcze do niedawna była bardzo aktywną osobą, kochającą sport, pasjonatką amatorskiego kolarstwa. Niestety, choroba pokrzyżowała jej plany i marzenia. Obecnie nawet spokojny spacer jest dla niej dużym wyzwaniem. Asia walczy z bardzo agresywnym nowotworem żołądka, a miesięczny koszt samego leczenia to 27 tysięcy złotych. Żaden z cenionych lekarzy, specjalizujący się w leczeniu raka żołądka nie daje nadziei na inna terapię, poza chemią . Trwa zbiórka na ratowanie zdrowia i życia dziewczyny. Przez cały czas można wspierać Asię i dokonywać wpłat na konto Fundacji Sedeka nr konta 93 2490 0005 0000 4600 7287 1845, w tytule przelewu należy wpisać : 11860 – Malinowska Joanna oraz na portalu zrzutka.pl – https://zrzutka.pl/a9tf9h

Leave a Reply

Zobacz również