mks polonia-stal świdnicapiłka nożnapzpn

Polonia-Stal Świdnica ze złotym certyfikatem PZPN!

Ogromne wyróżnienie spotkało w ostatnich dniach Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica. Biało-zieloni zostali wyróżnieni i docenieni przez Polski Związek Piłki Nożnej za codzienną pracę z dziećmi i młodzieżą. Na konto świdnickiego klubu powędrowała złota gwiazdka PZPN. W naszym województwie takim sukcesem mogą poszczycić się jedynie cztery ośrodki piłkarskie!

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

Szkółki piłkarskie otrzymały certyfikaty PZPN na jednym z trzech poziomów: złotym, srebrnym lub brązowym. W całym kraju przyznano jedynie 117 złotych gwiazdek i tylko 4 na Dolnym Śląsku. Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica znalazł się obok takich marek jak pierwszoligowy Chrobry Głogów, czy ekstraklasowy Śląsk Wrocław.

To niesamowite wyróżnienie i wielki prestiż dla klubu, ale i całego miasta, które znalazło się na mapie Polskiego Związku Piłki Nożnej wśród złotych gwiazdek Programu Certyfikacji. Złota gwiazdka ukazuje odpowiedni poziom szkolenia w danym ośrodku piłkarskim, czy możliwość treningów pod okiem wysoko wykwalifikowanej kadry trenerskiej. To także sygnał o odpowiedniej bazie szkoleniowej jednostki i prowadzeniu zajęć na wysokiej jakości sprzęcie sportowym. Obecność w Świdnicy certyfikowanego oddziału i to dodatkowo wyróżnionego złotą gwiazdką, to również ważny sygnał dla wszystkich młodych piłkarzy i piłkarek, którzy będę rozpoczynali wkrótce swoją przygodę z futbolem.

MKS Polonia-Stal Świdnica

Zobacz również