bibliotekakonkursksiązkaświdnica

Piszesz książki? Zgłoś się do konkursu

Rusza 13. edycja ogólnopolskiego konkursu na autorską książkę literacką Świdnica 2020. Prace można nadsyłać do 31 marca. Jest, o co walczyć. Zwycięzca nie tylko otrzyma 3 tys. zł nagrody, ale także profesjonalne wydanie swojej książki.

W konkursie mogą brać udział autorzy, którzy ukończyli 18. rok życia. Konkurs nie jest anonimowy, prace należy podpisać imieniem i nazwiskiem autora. Można składać wyłącznie ilustrowane projekty książek. Na konkurs jeden autor może nadesłać jedną zaprojektowaną i przygotowaną do druku autorską książkę literacką, dotychczas nie publikowaną w zwartej formie drukarskiej (np. tomik, arkusz poetycki, powieść, zbiór opowiadań itp.) w dowolnym opracowaniu graficznym wykonanym samodzielnie przez autora tekstu lub z udziałem innych osób. Gatunek literacki i tematyka prac są dowolne.

Projekty należy przygotować w formacie PDF. Prace należy przesłać listem poleconym lub dostarczyć osobiście do 31 marca 2020 roku na adres: Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy ul. Franciszkańska 18, 58-100 Świdnica z dopiskiem „KONKURS – ŚWIDNICA 2020”.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. tel. 74 640 09 46, oraz pod adresem mailowym: mbp@mbp.swidnica.pl.

Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy.

Zobacz również