memoriał Grzegorza Solarzamks polonia-stal świdnica

Pierwszy memoriał Grzegorza Solarza przeszedł do historii! [foto]

Trzy dni rywalizacji na pełnych obrotach, 12 zespół i 48 rozegranych spotkań w kategorii U-13. W niedzielę dobiegł końca pierwszy memoriał Grzegorza Solarza. Ostatecznie ręce w geście triumfu wznieśli zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań. Drugie miejsce dla gości z Czech, a najniższym miejscu na podium uplasowali się piłkarze Polonii-Stali Świdnica.

Do rywalizacji przystąpiło dwanaście drużyn, które przydzielono do dwóch grupo po sześć zespołów. W grupach zmagania toczyły się systemem “każdy z każdym”, a każda z ekip rozegrała po pięć spotkań w wymiarze czasowym 25 minut każde. Pierwsze trzy zespoły z każdej z grup awansowały do Ligi Mistrzów, natomiast drużyny z miejsc 4-6 utworzyły Ligę Europy. Rezultaty pomiędzy zainteresowanymi drużynami z pierwszego etapu zostały przepisane, a każda z ekip rozegrała kolejne trzy pojedynki – czas meczu 29 minut. Łącznie każda z drużyn rozegrała aż osiem meczów spędzając na boisku sporo ponad 200 minut!

Klasyfikacja końcowa turnieju:

Liga Mistrzów:
1. Akademia Piłkarska Reissa Poznań
2. SK Sedlec (Czechy)
3. Polonia-Stal Świdnica
4. Juventus Academy Bydgoszcz
5. Żaki Szczecin
6. Boruta Zgierz

Liga Europy:
1. Miedź Legnica
2. Karolina Jaworzyna Śląska
3. Kania Gostyń
4. Zjednoczeni Żarów
5. MKS Żory
6. Górnik Wałbrzych

Nagrody indywidualne:
MVP:
Mikołaj Talarek (Akademia Piłkarska Reissa Poznań)
MVP wśród dziewcząt: Emilia Szymcak (Żaki Szczecin)
Bramkarz: Piotr Widła (Polonia-Stal Świdnica)
Król strzelców: Jan Zika (SK Sedlec) – 12 goli

W uroczystym wręczaniu nagród wzięli udział między innymi wiceprezydent Świdnica Jerzy Żądło, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Świdnicy Joanna Gadzińska, wiceprezes DZPN Dariusz Machiński, wiceprezes Polonii-Stal Świdnica, prezes OZPN w Wałbrzychu i wiceprezes DZPN Dariusz Stachurski. Oczywiście nie mogło zabraknąć najbliższych trenera Solarza, żony Doroty oraz syna Krzysztofa.

foto: Daniel Gębala

piątek:

sobota:

niedziela:

Zobacz również