konkursmoja świdnicaol vitapiernikiświdnica

Pierniki – wszystko zaczęło się od Świdnicy. Ozdób wypieki i wygraj nagrody (KONKURS)

Świdnica niegdyś słynęła nie tylko z piwa, ale też… pierników. Według doniesień historycznych, pierwsze wzmianki o tych aromatycznych wypiekach datowane są na koniec XIII w. Dziś Ol’Vita czerpie z historycznych przekazów i oferuje „Pierniki Świdnickie”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj pyszny zestaw tych aromatycznych słodkości. 

Według doniesień historycznych najprawdopodobniej pierwsze wzmianki o wypieku pierników wskazują na Świdnicę i 1293 r.  Przez lata wypiekane były według przeróżnych, niejednokrotnie sekretnych receptur i podbijały nawet najbardziej wybredne gusta. W 1707 roku podarowano je królowi Szwecji jako dowód wdzięczności za pomoc w uzyskaniu zgody na budowę (1657 r) sławnego Kościoła Pokoju w Świdnicy.

Firma Ol’Vita, która swoją siedzibę ma w Mysłakowie (gmina Marcinowice), zainspirowani pięknem Świdnicy i piernikową tradycją tego regionu, wprowadzili do oferty „Pierniki Świdnickie”. Co ważne, produkt nie tylko nazwą promuje Świdnicę. Na opakowaniu znajduje się logo Kościoła Pokoju. Pierniki można kupić w siedzibie firmy i Informacji Turystycznej w Świdnicy.

Weź udział w konkursie, który organizują wspólnie Ol’Vita i „Moja Świdnica” i wygraj pyszny zestaw aromatycznych wypieków i słodkości. Zasady są proste. Wystarczy kupić opakowanie „Pierników Świdnickich”, albo upiec pierniki według własnej receptury i samodzielnie je ozdobić. Zaskoczcie nas swoją kreatywnością. Wysyłajcie zdjęcia na adres redakcja@mojaswidnica.pl lub konkurs@olvita.pl. Na zgłoszenia czekamy do 1 grudnia do godz. 10.00.

Pięć osób, autorów najciekawszych prac, otrzyma zestaw składający się z przepysznych Pierników Świdnickich MIX, chrupiących wafli oblatów do wypieków oraz zestawu 3 kandyzatów, idealnych do wypieków: kandyzowany korzeń imbiru, kandyzowana skórka cytrynowa, kandyzowana skórka pomarańczy. Drugie pięć osób nagrodzi firma Ol’Vita. Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 4 grudnia na portalu www.mojaswidnica.pl, profilu na facebooku. Nagrodzone nazwiska opublikujemy także w gazecie, która ukaże się 4 grudnia.

Zapraszamy do zabawy!

Regulamin:

I ORGANIZATOR

1. Organizatorem konkursu „Słodkie Mikołajki – ozdabiamy pierniki” są Ol’Vita Panków 2, 58-125 Pszenno, O/Mysłaków 84a, 58-124 Marcinowice oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. C.K. Norwida w Świdnicy, wydawca biuletynu „Moja Świdnica” z siedzibą przy ul. Franciszkańskiej 18, 58-100 Świdnica;

II MIEJSCE I TERMIN

1. Akcja trwa od 5 listopada do 1 grudnia.

2. Konkurs rozpoczyna się 5 listopada. Do 1 grudnia do godz. 10.00 przyjmowane są zgłoszenia do konkursu. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na portalu www.mojaswidnica.pl i profilu na facebooku oraz w gazecie „Moja Świdnica” 4 grudnia.

III CELE AKCJI

1. Celem projektu jest wyłonienie 5 osób, które w najbardziej kreatywny sposób ozdobią pierniki.

IV UCZESTNICTWO

1. W akcji mogą brać udział wyłącznie mieszkańcy powiatu świdnickiego.

2. Ostateczny termin wysyłania zgłoszeń upływa 1 grudnia o godz. 10.00. Organizator zastrzega sobie prawo do wydłużenia tego terminu.

3. Zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy: redakcja@mojaswidnica.pl (zgłoszenie musi zawierać fotografię ozdabianych pierników oraz dane zgłaszającego – imię, nazwisko, adres, nr tel.)

4. Ozdabiać można pierniki pieczone samodzielnie lub „Pierniki Świdnickie”. Można je kupić w siedzibie firmy Ol’Vita lub w Informacji Turystycznej w Świdnicy.

5. Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne ze zgodą na publikację zdjęcia na nośnikach wydawnictwa.

6. Udział w akcji jest bezpłatny.

V NAGRODY

1. 5 wybranych osób otrzyma zestaw składający się z przepysznych Pierników Świdnickich MIX, chrupiących wafli oblatów do wypieków oraz zestawu 3 kandyzatów, idealnych do wypieków: kandyzowany korzeń imbiru, kandyzowana skórka cytrynowa, kandyzowana skórka pomarańczy.

2. Nagrody nie podlegają wymianie na inne bądź na gotówkę.

3. Werdykt organizatorów jest nieodwołalny i nie podlega negocjacji.

VI POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Poprzez zgłoszenie i udział w akcji uczestnik wyraża zgodę na:

– wzięcie udziału w akcji na warunkach określonych w niniejszym regulaminie;

– przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych uczestników w zakresie niezbędnym dla przeprowadzenia akcji (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.09.1997 roku Dz. U. Nr 133 poz. 883);

– opublikowanie przez Organizatora na łamach stron internetowych, portali społecznościowych oraz w informacjach medialnych wizerunku uczestnika oraz w uzasadnionym przypadku, imienia i nazwiska uczestnika.

2. Regulamin reguluje wszystkie postanowienia akcji.

3. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w Regulaminie, w szczególności w zakresie terminu i nagród, ogólnych warunków.

4. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania akcji bez podania przyczyny.

Leave a Reply

Zobacz również