akcjaBudujemy hotele dla owadówkonkursprzedszkolaki

Ozdabiali hotele dla owadów (FOTO/WIDEO)

Wszystkie kolory tęczy, najróżniejsze kształty i materiały. Naklejki, koraliki, piórka i mnóstwo dobrej zabawy – świdnickie przedszkolaki tworzyły i ozdabiały hotele dla owadów. Kreatywność maluchów i opiekunów przerosła oczekiwania organizatorów. Najważniejsze jednak, że domki, które powstały, zostaną przekazane Nadleśnictwu Świdnica i będą służyć owadom. 

W akcji “Budujemy hotele dla owadów” wzięła udział prawie setka dzieci ze świdnickich przedszkoli. I tak w przedsięwzięciu organizowanym wspólnie przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. C.K. Norwida w Świdnicy – wydawcę biuletynu „Moja Świdnica” oraz sklep “PSB Mrówka Pszenno” wzięły udział Przedszkole Miejskie nr 1 (dwie grupy), Przedszkole Miejskie nr 3 (dwie grupy), Przedszkole Miejskie nr 6 (dwie grupy) oraz Niepubliczne Przedszkole “Frajda” (jedna grupa).

Przez dwie godziny dzieci puszczały wodze fantazji i tworzyły wspaniałe domki. W międzyczasie Monika Drozdowska z Nadleśnictwa Świdnica przybliżała dzieciom gatunki owadów, opowiadając  ich życiu i zapraszając do wspólnego malowania przygotowanych wcześniej kolorowanek. Ich bohaterami były oczywiście owady.

Po zakończonej akcji wszystkie dzieci otrzymały upominki przygotowane przez partnerów akcji: Urząd Miejski w Świdnicy i Nadleśnictwo Świdnica.

Podczas akcji powstało siedem hoteli. Wszystkie biorą teraz udział w konkursie. O tym, który zwycięży, zdecydują czytelnicy „Mojej Świdnicy” oraz klienci sklepu „PSB Mrówka Pszenno”, w którym prace zostały wyeksponowane. Do 15 czerwca do godz. 12.00 trwa głosowanie na hotele. Głosować można w sposób tradycyjny poprzez wypełnienie kuponu wydrukowanego w gazecie „Moja Świdnica” i wrzucenie go do urn znajdujących się w markecie oraz redakcji „Moja Świdnica”. Można także głosować za pośrednictwem facebooka – profilu Moja Świdnica, na którym opublikowane są zdjęcia hoteli.  O zwycięstwie decyduje ilość zdobytych głosów, przy czym głosy zdobyte z kuponów i polubienia uzyskane na facebooku sumują się. Zgodnie z regulaminem, organizator zastrzega sobie możliwość przyznania dodatkowych punktów poszczególnym grupom. Regulamin dostępny tutaj. O zwycięstwie poinformujemy wybrane placówki telefonicznie, po rozstrzygnięciu głosowania. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 19 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Franciszkańskiej w Świdnicy. Przypominamy, że I miejsce wygrywa akcesoria malarskie, II miejsce – kampanię reklamową w „Mojej Świdnicy” o wartości 1000 złotych, III miejsce – kampanię reklamową w „Mojej Świdnicy” o wartości 700 złotych.

 

Zobacz również