bibliotekaBiesiada Literackakonkurs

Ogólnopolska Biesiada Literacka za nami (FOTO)

Wręczenie nagrody w Ogólnopolskim Konkursie na Autorską Książkę Literacką, turniej jednego wiersza, spotkanie autorskie, wystawy, a przede wszystkim spotkania z literaturą przez duże “L”. Za nami XI Ogólnopolska Biesiada Literacka.

Biesiada rozpoczęła się 15 czerwca wręczeniem nagrody w konkursie na Autorską Książkę Literacką Świdnica 2018. Z rąk prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej otrzymał ją Rafał Skonieczny za tomik JESTEM NIENAWIŚĆ. Następnie dla uczestników biesiady zagrał zespół DZIEŃ DOBRY, który porwał publiczność.

Dzień później, 16 czerwca, upłynął pod znakiem Turnieju Jednego Wiersza. Jury w składzie Karol Maliszewski, Jacek Podsiadło oraz Rafał Skonieczny postanowiło przyznać trzy nagrody:
I miejsce: Wiesława Raczkiewicz
II miejsce: Natalia Waligóra
III miejsce: Magdalena Kańska

Po turnieju odbyło się spotkanie autorskie z Danielem Fernandes da Fonseca – laureatem Nagrody Głównej w IX OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA AUTORSKĄ KSIĄŻKĘ LITERACKĄ ŚWIDNICA 2016, które poprowadził Karol Maliszewski.

Jeszcze w sobotę odbyły się dwa wernisaże: wystawy poplenerowej FORMA SŁOWA – ŚWIDNICA 2018 oraz wernisaż wystawy fotografii Jarka Łukaszewicza | Kosmos zawiera się w słowniku greckim.

foto: MBP Świdnica

 

Zobacz również