narkotykipolicjapowiat świdnickiŚwiebodzice

Odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków

Do 3 lat więzienia grozi świebodziczaninowi za posiadanie środków odurzających i psychotropowych. Co więcej, okazało się, że jest on poszukiwany przez policję.

Funkcjonariusze z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach wraz z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy odwiedzili 33-letniego świebodziczanina w jego mieszkaniu. – Mundurowi weryfikowali informację, według której wymieniony miał posiadać w mieszkaniu niedozwolone substancje w postaci środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Wiedza operacyjna potwierdziła się. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i ujawnili w miejscu jego zamieszkania ponad 80 porcji narkotyków. Ponadto mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności – informuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii 33-latek odpowie teraz przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów, za nielegalne posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozić im może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również