inwestycjaparkingSzpital latawiec

Nowy parking przy szpitalu „Latawiec”

Na terenie pomiędzy szpitalem „Latawiec” a ulicą Korczaka powstał nowy parking. Wybudowano 63 miejsca postojowe i zainstalowano nowe oświetlenie uliczne. Od dzisiaj jest on już dostępny dla kierowców.

Kolejne dodatkowe miejsca parkingowe w tym rejonie miasta to odpowiedź na liczne apele świdniczan. Od lat mieszkańcy sygnalizowali konieczność rozbudowy parkingu przy szpitalu. Obecny był zbyt mały i nie zaspokaja potrzeb pacjentów, ich rodzin czy też pracowników szpitala – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Zadanie wykonała firma P.P.U.H. “DROG-ZIEM” ze Stanowic. Jego koszt to ponad 656  tysięcy złotych. To wspólne przedsięwzięcie miasta i powiatu, który wydatkował na ten cel 100 tys. zł.

To kolejna już miejska inwestycja w tym rejonie miasta. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku przy skrzyżowaniu ulic Korczaka i Leśnej powstały nowe ciągi pieszo-rowerowe oraz pętla autobusowa, a także sieć kanalizacji deszczowej i oświetleniowej. Wybudowano chodniki z kostki betonowej i ścieżki rowerowe o nawierzchni bitumicznej. Posadowiono także nowe energooszczędne lampy ledowe.

Zobacz również