policjaświdnica

Nie zostawiajmy cennych rzeczy w samochodach

Policja zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców powiatu świdnickiego o niepozostawianie cennych rzeczy w samochodach. Wielu kierowców, w pojazdach pozostawianych bez nadzoru na parkingach nie zabezpiecza odpowiednio mienia znajdującego się w środku (torebki, aktówki, laptopy, aparaty fotograficzne, telefony komórkowe, nawigacje satelitarne). Złodziej czeka na taką okazję. Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie naszego mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży.

Wybicie szyby w aucie i zabranie torby pozostawionej na siedzeniu samochodu zajmuje złodziejowi chwilkę. Pamiętajmy,  okazja czyni złodzieja. Kierowcy i pasażerowie często bagatelizują wartość przedmiotów pozostawianych przez siebie w autach. Dla złodzieja, często przypadkowego, nawet pusta torba, stara nawigacja, karton po komputerze czy telefonie ma wartość i budzi jego zainteresowanie. Bez większego zastanowienia wybije szybę, aby zabrać pozostawioną rzecz i sprawdzić, czy przypadkiem ma jakąś wartość. Często wydaje nam się, że w pobliżu nie ma nikogo i pozostawiamy w samochodzie cenne przedmioty. Wychodzimy przecież z auta tylko na chwilę, po to by szybko coś załatwić i zaraz wrócić. Jakie jest później nasze zdziwienie, gdy z samochodu znikają dokumenty, pieniądze i inne cenne przedmioty.

Świdniccy policjanci APELUJĄ do kierowców i pasażerów, aby nie pozostawiali w autach sprzętu elektronicznego, pudeł, toreb, plecaków, odzieży, dokumentów, telefonów komórkowych, nawigacji itp.
PAMIĘTAJMY, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od tego jak bardzo jesteśmy uważni.Oficer Prasowy KPP w Świdnicy  

źródło: KPP Świdnica

Dodaj komentarz

Zobacz również