narkotykipolicjaŚwiebodzice

Narkotyki w zamrażarce

Pomysłów na przechowywanie narkotyków nie brakuje. Podczas przeszukania jednego z mieszkań w Świebodzicach woreczek z amfetaminą znaleziono w zamrażarce.

Funkcjonariusze z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach, prowadząc czynności dot. zwalczania przestępczości narkotykowej, w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 32-letnią mieszkankę Świebodzic podejrzaną o posiadanie substancji psychotropowych. W trakcie przeszukania mieszkania należącego do kobiety w zamrażarce funkcjonariusze ujawnili woreczek strunowy z zawartością białego proszku,  który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Test  potwierdził że, zabezpieczona substancja to amfetamina. Kobieta posiadała ponad 90 porcji tego narkotyku – relacjonuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. 

Dodaj komentarz

Zobacz również