krwiodawcynagrodyŻarow

Nagrody dla zasłużonych krwiodawców

Są skromni i nigdy nie liczą na żadne przywileje i zaszczyty. Za to bezinteresownie pomagają innym. Dzielą się tym, co najcenniejsze. Oddają krew najbardziej potrzebującym. Na tradycyjnym zebraniu sprawozdawczym w piątek, 23 marca żarowscy krwiodawcy podsumowali swoją ubiegłoroczną działalność. 

Nie zabrakło również podziękowań i odznaczeń dla najaktywniejszych. – W ten sposób pomagać może każdy z nas. To nie jest trudne. Trudno jednak przecenić ten bezinteresowny dar, którym jest krew. Dar bezcenny, którego nie da się zastąpić w żaden inny sposób. I cieszę się, że również młodzież z terenu naszej gminy “zaraziła” się ideą oddawania krwi. Jednak działalność klubu oraz jego sukcesy byłyby niemożliwe, gdyby również nie zaangażowanie i wsparcie władz miasta. Ma to dla nas ogromne znaczenie – mówił Czesław Giemza, prezes klubu Honorowych Dawców Krwi w Żarowie.

Podczas spotkania Klub Honorowych Dawców Krwi tradycyjnie nagrodził wyróżnionych krwiodawców. W konkursie 4X450 i 3X450 zostało odznaczonych 17 mieszkańców: Mariusz Baziak, Robert Bąkowski, Magdalena Dunicz, Wojciech Lesiak, Arkadiusz Bąkowski, Adrian Dróżdż, Piotr Pieczonka, Agnieszka Szybalska-Góra, Marcin Wudel, Stanisław Federowicz, Janusz Wudel, Grzegorz Lelotko, Mieczysław Kisielewski, Aneta Zakrzewska, Andrzej Pieczonka, Mariusz Mision, Mariusz Zawisza. Do wyróżnionych krwiodawców trafiły nagrody: głośniki, młynki do kawy, słuchawki, lokówki, suszarki, zegary ufundowane przez gminę Żarów.

Burmistrz Leszek Michalak odznaczył także odznaką “Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” II i III stopnia sześciu krwiodawców: Mariusza Baziaka, Artura Dunicza, Piotra Pieczonka, Adriana Dróżdża, Małgorzatę Anioł i Grzegorza Lelotko.

Zobacz również